Chcę walczyć o piętnasty mistrzowski tytuł!

W najbliższy weekend 16-17 maja rusza tegoroczna edycja Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na torze Poznań. Po raz kolejny wystartuje w niej Janusz Oskaldowicz czyli 14 - krotny Mistrz Polski.


Rok temu w klasyfikacji generalnej, Janusz Oskaldowicz, zajął trzecie miejsce jadąc w siodle Yamahy YZF-R1, którą ścigał się także sezon wcześniej. Aktualne mistrzostwa są podzielone na sześć rund, z których cztery odbędą się w Poznaniu, a po jednej na czeskich torach w Brnie i Moście.


„Profesor” w klasie Superbike będzie musiał pokonać m.in. dwóch zeszłorocznych wicemiostrzów - Irka Sikorę i Huberta Tomaszewskiego. W wyścigu weźmie udział również  zawodnik teamu GRANDys Duo - Francuz Guillaume Dietrich oraz Duńczyk Ken Jensen.

Janusz Oskaldowicz:
"Myślę, że w Poznaniu jestem w stanie poprawić w tym roku swój najlepszy czas okrążenia o dwie sekundy, a to powinno wystarczyć, by walczyć w czołówce"

No i dlaczego, by nie...  "Oskald" podczas testów na torze w Poznaniu uzyskał bardzo dobry czas okrążenia -1:36.844.(oficjalny rekord toru należy do Irka Sikory i wynosi 1:34.639).

Zobacz również:
REKLAMA