Chiński Amerykanin nadjeżdża. Najmniejszy Harley-Davidson już gotowy

Najmniejszy z rodziny Harleya-Davidsona jest już gotowy. w sieci pojawiły się nieoficjalne zdjęcia wykonane w fabryce koncernu Qianjiang, który odpowiada z produkcję motocykla.

HD SRV 300 Qianjiang Motorcycle

Określenie "najmniejszy" odnosi się do silnika, który napędzał będzie produkowany w Chinach motocykl. Niewielki z naszej perspektywy litraż cieszy się ogromną popularnością na rynkach azjatyckich, a to właśnie z myślą o nich Harley-Davidson postanowił stworzyć opisywany model.

Forma małego cruisera niemal w stu procentach zgadza się z wizualizacją, którą prezentowaliśmy kilka tygodni temu (patrz zdjęcie główne). Trzeba przyznać, że projektanci stanęli na wysokości zadania i stworzyli jednoślad, który zgrabnie nawiązuje do stylistyki większych modeli z Milwaukee. Charakterystyczny zbiornik paliwa, podobny do tego, znanego z Irona 883, czy Forty-Eighta, typowa dla H-D kanapa z opadającym siedziskiem pasażera – to wszystko ma sprawić, że azjatyccy nabywcy poczują się jak na "prawdziwym" amerykańskim motocyklu.

Motocykl, który występuje pod roboczą nazwą SRV 300, będzie napędzany niewielkim V-twinem o pojemności 296 cm3 i mocy około 30 KM. Prędkość maksymalną tego cruisera określono na 128 km/h. Konfiguracja silnika zapewni dostępność momentu obrotowego w dolnym zakresie obrotów, co w połączeniu z niską masą, wynoszącą 163 kg powinno zapewnić niezłą dynamikę.

SRV 300 będzie wyposażony w pełne oświetlenie LED i cyfrowy kokpit. Na pokładzie znajdzie się dwukanałowy ABS. Motocykl powstał z myślą o rynku azjatyckim, ale jest szansa, że trafi także do Europy. Podobna sytuacja dotyczy także Hondy CB 350, która początkowo przewidziana była tylko do sprzedaży w Azji, jednak ogromne zainteresowanie tym motocyklem w Europie sprawiło, że producent rozważa zmianę planów i eksport na Stary Kontynent.

Przeczytaj także: Amerykański cruiser z Chin dostanie V-twina

Zdjęcia Harleya SRV 300 możesz obejrzeć tutaj: zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3

Zobacz również:
Mimo sukcesów w MotoGP, Suzuki wciąż jest nieobecne w rywalizacji w WSBK. Sytuacja to może jednak wkrótce ulec zmianie – Hamamatsu ma plan powrotu do World Superbike, a jego główną częścią będzie nowy GSX-R 1000.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA