Chińskie CFMoto wystartuje w Moto3. Będzie współpracować z KTM

CFMoto wchodzi w świat wyścigów motocyklowych. Chińczycy ogłosili, że w 2022 roku wystawią w wyścigach Moto3 motocykl pod własną marką. Partnerem będzie team Prüstel GP.

CFMoto Moto3 CFMoto

Motocykl przygotowany będzie przez CFMoto na bazie KTM-a RC4. Pełny dostęp do doświadczeń i bazy technicznej Pomarańczowych jest możliwy, ponieważ austriacka firma od 2013 roku jest partnerem technicznym i operacyjnym CFMoto.

Współpraca rozpoczęła się od produkcji motocykli małych pojemności przeznaczonych na rynek chiński. Dziś spółka joint-venture KTM CFMoto dysponuje ośrodkiem badawczo rozwojowym i zakładem produkcyjnym w Hangzhou.

Chiński producent będzie współpracował z teamem Prüstel GP. Na motocyklach CFMoto jeździć będą dwaj osiemnastoletni kierowcy – Xavier Artigas i Carlos Tatay. Artigas stanął na podium po swoim pierwszym wyścigu w Grand Prix w Walencji w 2019 roku, Tatay jest byłym mistrzem Red Bull MotoGP Rookies Cup.

Team Prüstel GP jest obecny w klasie Moto3 od pięciu lat. Zwyciężali dla niego między innymi John McPhee i Albert Arenas. Rodzinny zespół ma siedzibę w Saksonii w Niemczech. Plany CFMoto to rezultat wielu lat zbierania doświadczeń z rywalizacji w wielu lokalnych mistrzostwach, a także z Isle of Man TT, gdzie CF Moto od 2013 r. jest jedynym zespołem fabrycznym z Chin.

Zobacz również:
REKLAMA