Chmielewski znów dziewiąty

Andrzej Chmielewski zajął dziewiąte miejsce w III rundzie Mistrzostw Europy klasy Superstock 600 odbywajacej się na torze Monza we Włoszech. Dołożył zatem kolejne 7 punktów do klasyfikacji generalnej i z 21 oczkami na koncie zajmuje 9 miejsce ex-aequo z dwoma innymi zawodnikami.

Wyścig rozpoczął się z dwugodzinnym poślizgiem z powodu poważnej kraksy podczas rywalizacji Superbike'ów. Chmielewski tym razem wystartował z 12 pozycji i szybko awansował o kolejne dwie. Na jednym z zakrętów jadący przed nim zawodnik wpadł w poślizg i 19-latek z Polski żeby uratować się przed upadkiem musiał ostro hamować, przez co stracił kontakt z czołówką wyścigu. Pod koniec wyścigu Andrzej stoczył jeszcze emocjonujacy pojedynek z Joeyem Litjensem, który jednak przegrał i do mety dojechał na 9 pozycji.

Najlepiej pojechał partner Andrzeja z ekipy Trasimeno Danilo Petrucci i dzięki temu zwycięstwu wrócił na fotel lidera klasyfikacji generalnej. Chmielewski ma aktualnie 21 punktów i jest dziewiąty ze stratą 29 oczek do lidera.

Następny wyścig odbędzie się na torze Misano w San Marino 21 czerwca.


zobacz galerię

Zobacz również:
Po 16 miesiącach przerwy od ścigania Rafał Sonik wraca na siedzenie quada i od razu wraca też na podium pucharu świata, zdobywając drugie miejsce w rajdzie Kazachstanu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA