Chory na raka motocyklista wyrusza w podróż dookoła Polski

Mirosław Rodziewicz z Gryfina postanowił wyruszyć w podróż o której zawsze marzył. Trasę ma zamiar przejechać swoją Yamahą Virago 750 w przerwie pomiędzy sesjami chemioterapii.

Pan Mirosław z Gryfina od wielu lat jest właścicielem Yamahy Virago 750.

Marzenia są po to by je realizować - w myśl tej zasady gryfinianin zdecydował się na podróż motocyklem dookoła Polski. Trasę wzdłuż granic państwa ma zamiar przejechać wraz ze swoim kumplem. Informacja ta nabiera jednak zupełnie nowego znaczenia, gdy dodamy, że motocyklista jest chory na raka. Aktualnie jest po operacji i kilku poważnych zabiegach.

- Jedno z badań wykazało, że coś mam na lewym płacie płuca – opowiada gryfinianin w wywiadzie z Marią Piznal dla 24kurier.plTo był szok, ale to uratowało mi życie, bo guz był jeszcze operacyjny i miesiąc później został usunięty. Niestety, okazało się, że jest złośliwy. Teraz jestem w trakcie chemioterapii.

Mirosław Rodziewicz z Gryfina od wielu lat jest właścicielem Yamahy Virago 750. To właśnie na niej ma zamiar wyruszyć w podróż.

Zobacz też: Ekwipunek turystyczny dla motocyklisty: namioty, karimaty i kuchenki

 

REKLAMA

REKLAMA

Zależy mi nie tylko na tym, żeby zrealizować swoje marzenie. Nie chcę się dać temu „skurczybykowi”, który mnie zaatakował, będę z nim walczył i chcę wygrać. Chciałbym też, by inni, którzy są w podobnej sytuacji do mojej, nie poddawali się i nie rezygnowali ze swoich marzeń w obliczu choroby – podkreśla Mirosław w wywiadzie dla 24kurier.pl

Mirosław aktualnie zbiera pieniądze na wyjazd. Leczenie i koszty utrzymania rodziny pochłonęły wszystkie oszczędności. Firmom, które mu pomogą obiecuje w ramach podziękowania reklamę. Potrzebne są pieniądze na paliwo i wyżywienie. 

Numer kontaktowy dla osób które chciałyby pomóc Mirosławowi Rodziewiczowi: 503 719 838

Jako motocyklista utożsamiam się z Mirosławem. Myślę, że większość z nas na jego miejscu postąpiłaby w podobny sposób. Podróż na motocyklu to najskuteczniejsze lekarstwo na problemy, jakie nas otaczają. Pozwala nam spojrzeć na życie z innej perspektywy.

Zobacz też: Zestaw podróżnika, czyli bądź lepszy niż Macgyver

Trzeba dążyć do celu, który sobie człowiek wymarzył. Warto spełnić marzenia, no bo jak nie teraz, to kiedy? Trzeba „ścisnąć pośladki” i robić to, co się kocha, do końca. Nie wiadomo, co będzie później, czy będę miał siły, żeby wsiąść na motor. A może będzie tak, że potem będę czuł się dobrze? Trzeba wszystko brać pod uwagę – mówi gryfinianin, dodając ponownie, że chciałby swoją aktywnością dodać otuchy i sił innym chorym, żeby poczuli się lepiej.

Źródło: https://24kurier.pl/

REKLAMA

podróż dookoła polski motocyklemMirosław Rodziewicz

REKLAMA

REKLAMA

podróż dookoła polski motocyklemMirosław Rodziewicz

zobacz galerię

Zobacz również:
Zaostrzenie przepisów dotyczących rejestracji motocykla jako zabytku – taka zmiana czeka nas z początkiem 2022 roku. Będzie nie tylko trudniej o żółtą blachę – zabytki mogą mieć problem z wjazdem do centrum, na przykład przy okazji imprez.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA