Ciepły weekend Wszystkich Świętych. Uważaj na policyjne kontrole!

Nadchodzący przedłużony weekend zapowiada się bardzo pogodnie i słonecznie. To dobra wiadomość dla nasz, motocyklistów. Zła jest natomiast taka, że na początek przyszłego tygodnia przypadają święta Wszystkich Świętych i Zaduszki.

Jazda jesienią Unsplash

Przełom października i listopada to tradycyjnie czas ogromnych migracji narodu na cmentarze. Na drogach pojawia się znacznie więcej samochodów niż zwykle, na odległe nekropolie ruszają także kierowcy, którzy na co dzień pokonują zwykle wyłącznie drogę do pracy i z powrotem. Nietrudno się zatem domyślić, że okres Wszystkich Świętych to zwiększona liczba wypadków i wyraźniejszej niż zwykle obecności policji.

Funkcjonariusze, tak jak i w ubiegłych latach zapowiedzieli wzmożone kontrole drogowe, w szczególności pod kątem najpoważniejszych przewinień kierowców, czyli głównie nadmiernej prędkości i jazdy po użyciu alkoholu. W tym roku drogówka skupi się także na wykroczeniach przeciwko pieszym. Wielu kierowców nadal ma gigantyczny problem z zapamiętaniem, że nie wolno wyprzedzać pojazdu, który zatrzymał się lub zwolnił by ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Policja zapowiedziała rzucenie na front walki o bezpieczeństwo wszystkich dostępnych środków. Spodziewajmy się zatem nieoznakowanych i oznakowanych radiowozów, ręcznych radarów i dronów. Powinno być zatem bezpieczniej, ale z drugiej strony zwiększona liczba policjantów nie sprzyja swobodnej jeździe motocyklem. Chyba że rygorystycznie przestrzegasz przepisów.

Przy tej okazji warto także pamiętać o dwóch sprawach – po pierwsze ruch w okolicach cmentarzy może być przeorganizowany, co oznaczać będzie chaos. Po drugie w sobotę zmieniamy czas na zimowy, zmrok zapadnie zatem o wcześniejszej godzinie.

Zobacz również:
REKLAMA