[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Claudio Castiglioni nie żyje

Claudio Castiglioni, właściciel MV Agusty i projektant takich motocykli jak Ducati Monster, 916, MV Agusta Brutale, F4 i wielu innych zmarł w szpitalu w Varese. Miał 64 lata.

Castiglioni zmagał się z ciężką chorobą i ostatecznie przegrał tę bitwę wczoraj rano w szpitalu w Varese we Włoszech. Castiglioni był bezdyskusyjnie jedną z najważniejszych postaci w motocyklowym świecie. Miał na koncie wiele sukcesów sportowych zarówno jako zawodnik jak i właściciel zespołów startujących w zawodach. Jego wkład w dzisiejszy kształt włoskiej branży motocyklowej jest ogromny. Był projektantem takich już legendarnych motocykli jak Ducati Monster i 916, MV Agusta F4 i Brutale, Cagiva Mito i Elefant. Współtworzył także wiele innych motocykli takich jak nowa MV Agusta F3. Od ponad roku (mniej więcej od momentu odkupienia firmy od giganta HD) jednak firmą zarządzał jego syn Giovanni i to on poprowadzi firmę w dalszą drogę.

Pogrzeb odbędzie się jutro o 14 w kościele Brunella w Varese.

Zobacz również:
Rozpoczynające sezon Grand Prix w Katarze odwołane z powodu obaw przed koronawirusem. Mniejsze klasy Moto2 i Moto3 będą się ścigać zgodnie z planem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA