Co wiesz o Screamin’ Eagle?

To marka należąca do firmy Harley-Davidson, zajmująca się tuningiem silników. Od 1999 roku Screamin’ Eagle połączyło siły z Harleyem-Davidsonem przy konstruowaniu modeli z serii CVO.

Co jest bardzo ważne, dzięki użyciu zestawów Screamin’ Eagle w dolnym momencie możesz zdecydować jak duże zmiany chcesz wprowadzić w silniku swojego motocykla. Nie zapomnij o jednej bardzo ważnej rzeczy. Zastosowanie części Screamin’ Eagle  w żądnym wypadku nie powoduje utraty gwarancji!

Montując elementy akcesoryjne możesz zmodyfikować w silnikach Harley-Davidson niemal wszystko, po to by osiągnąć jeszcze lepsze osiągi, a dzięki temu jeszcze bardziej cieszyć się jazdą. Dla łatwości wyboru części Screamin’ Eagle zostały podzielone na cztery grupy.

Dostarczenie silnikowi większej ilości powietrza i paliwa jest najprostszym sposobem podniesienia mocy i zwiększenia momentu obrotowego. Pierwszym krokiem jest zatem montaż zestawu Stage I.Składa się on z obudowy dolotu powietrza wraz z filtrem, wydechu i oprogramowania. Ten zestaw zagwarantuje, że silnik twojego motocykla odetchnie pełną piersią. Aby podnieść osiągi bez ryzyka uszkodzenia silnika zmianom w układzie dolotowym i wydechowym musi towarzyszyć zwiększenie przepływu paliwa. Dlatego w Stage I znajdziesz elektroniczny moduł sterujący, dostosowujący ilość paliwa oraz określający dokładny moment, w którym jest ono wtryskiwane do układu dolotowego.

Stage II to kolejny poziom zmian. W tym zestawie znajdziesz części znane ze Stage I oraz wałek rozrządu o „ostrzejszej” charakterystyce wraz z popychaczami. Wprowadzone zmiany mają za zadanie wydłużyć czas otwarcia jak i zwiększyć skok zaworów. Wszystko to po to, by polepszyć wymianę mieszanki paliwa z powietrzem, i jeszcze szybciej pozbyć się spalin z cylindra. W tej sytuacji korekta zapłonu i wtrysku jest oczywista.

Jeśli oczekujesz jeszcze więcej, sięgnij po Stage III za pomocą, którego zwiększysz pojemność skokową silnika i podniesiesz stopień sprężania oraz wprowadzisz kolejne zmiany w układzie rozrządu. W zestawie znajdziesz, bowiem nowe tłoki z pierścieniami, cylindry i sprężyny zaworowe.

Stage IV wprowadzi cię w świat ludzi, którzy nie lubią kompromisów. W tym zestawie znajdziesz podzespoły znane ze Stage II i III plus nowe głowice silnika oraz akcesoryjny kolektor dolotowy z przepustnicą. Podkręcony silnik po prostu potrzebuje jeszcze więcej powietrza. Efekt zmian jest piorunujący. Wykres wzrostu osiągów silnika pokazuje, że podczas jazdy będziesz musiał mocno trzymać kierownicę.
 

Dzięki podzespołom Screamin’ Eagle możliwości zmian są ogromne. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od swojej maszyny. Nie zapomnij, że wszystkie zmiany zostały dopuszczone i zatwierdzone przez fabrykę. Jednak zawsze wtedy, kiedy planujesz wprowadzenie poważnych zmian, skontaktuj się z autoryzowanym serwisem, który doradzi jakie zmiany są najlepsze dla maszyny, frajdy i portfela.

Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa. Jeśli dzisiaj zdecydujesz się na zakup jednego z modeli H-D Sportster 1200 (Roadster, Fort- Eight, 1200 Custom, SuperLow 1200T, Seventy-Two) w salonie dostaniesz zestaw tuningowy Screamin’ Eagle o wartości 7000 zł. Szczegółowe informacje znajdziesz wchodząc na stronę www.harley-davidson.pl.

Zobacz również:
REKLAMA