Coraz więcej motocykli na służbie. Policja dostała nowe Aprilie RX 125

Dwie nowe Aprilie RX 125 trafiły na służbę do policyjnych wodniaków. Powoli ale konsekwentnie motocykle trafiają do formacji innych niż drogówka. 

Tym razem jednoślady trafiły do rąk policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu. Dwa egzemplarze modelu Aprilia RX 125 będą pierwszymi motocyklami w tej jednostce. Model ten spełnia warunki dla użytkowania z uprawnieniami kategorii B, stąd z maszyn będą mogli korzystać także funkcjonariusze nieposiadający motocyklowego prawa jazdy. 

Mimo stosunkowo niewielkiej mocy, motocykle okażą się znacznie bardziej przydatne od samochodów - nie tylko ze względu na znacznie niższe spalanie, ale przede wszystkim na niezłą dzielność terenową. Skok zawieszenia z przodu wynosi 240 mm, z tyłu 210 mm, przednie koło ma średnicę 21 cali, a tylne 18 cali, oba wyposażone są w kostkowe opony. Pozwala to pokonywać nie tylko leśne i polne drogi, ale także umiarkowanie trudne bezdroża. 

Policyjni wodniacy będą korzystać z motocykli głównie w celu przemieszczania się między akwenami. Jako pojazdy uprzywilejowane, obie Aprilie zostały wyposażone w sygnały świetlne i dźwiękowe.

źródło: policja.pl

zobacz galerię

Zobacz również:
Władze austriackiego Tyrolu ogłosiły, że obowiązujący na najpiękniejszych drogach regionu zakaz poruszania się motocyklami generującymi nadmierny hałas zostanie przedłużony na kolejne lata. Lokalni motocykliści mówią o prawdziwej katastrofie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA