Cyril będzie jeździł Yamahą

Cyril Despres to pięciokrotny zwycięzca legendarnego Rajdu Dakar. Wygrywał zarówno na oryginalnej trasie Paryż-Dakar jak i nowej - w Ameryce Południowej. Po ostatnim rajdzie Dakar ogłosił że odchodzi z KTM-a.

Nie wspomniał jednak co będzie robił poza oczywistymi dość wyświechtanymi frazesami, że poszuka nowych wyzwań. Nowym wyzwaniem okazała się rajdowa Yamaha, na której wielki mistrz będzie się ścigał. Tak, to prawda: Cyril Despres zamienił KTM-a na Yamahę i spróbuje zdobyć pierwszy od 16 lat triumf w rajdzie Dakar. Ostatnim, któremu się to udało jest 11-krotny zwycięzca Rajdu Dakar (w tym 6 razy na motocyklu) Stephane Peterhansel, a było to w 1998 roku na Yamasze YZE850T. Później Peterhansel przesiadł się do samochodu. Cyril zwyciężył w Dakarze 5 razy - wszystkie na motocyklu KTM. Kontrakt z zespołem Yamaha Motor France będzie obowiązywał do końca 2015 roku.

"Jestem bardzo zmotywowany pomysłem dołaczenia do zespołu Yamahy. Pamiętam kiedy oglądałem ich w telewizji jako dzieciak i marzyłem... W nowym zespole czuję bardzo rodzinną atmosferę, jest tam znakomity przepływ informacji, świetna komunikacja oraz ekipa techników, która jest bardzo zmotywowana i otwarta we współpracy."


Zobacz również:
REKLAMA