[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.0

Cywilny Kałasznikow - rosyjskie motocykle elektryczne

Czy wiedziałeś, że rosyjski koncern Kalashnikov produkuje nie tylko karabiny, ale również motocykle? IZH UM-1 i SM-1 to ich nowe modele napędzane prądem.

Wyobraź sobie sytuację w której ktoś pyta Cię: „jakim motocyklem jeździsz?”, a Ty odpowiadasz mu: -Kałasznikowem. Chciałbym zobaczyć minę tego gościa. Byłaby bezcenna.

Rosyjska marka Kalashnikov zajęła się produkcją motocykli IZH już jakiś czas temu. Jednak wszystkie ich poprzednie modele przeznaczone były wyłącznie dla wojska i policji. Sytuacja ta zmieniła się kilka dni temu, gdy podczas międzynarodowych targów wojskowych Kałach zapowiedział produkcję motocykli przeznaczonych na użytek cywilny.

IZH UM-1 (Urban Moto) to turystyk przypominający wyglądem KTM-a z rodziny Adventure. Spory prześwit, duży skok zawieszenia, widelec USD, kufry i gmole. Elektryczny motocykl ma rozwijać maksymalnie 100 km/h i na jednym ładowaniu ma być w stanie przejechać dystans 150 km. Moc 15 kW, którą rozwija to przeciętny wynik. Dla przykładu znacznie lżejszy KTM E-XC rozwija 18 kW. SM-1 to prawdopodobnie ten sam motocykl co UM-1 jednak pozbawiony owiewek.Nazwa „Kałasznikow” kojarzy nam się głównie z AK-47 – prostym konstrukcyjnie, niezniszczalnym karabinem maszynowym, ale ich motocykle to całkiem inna bajka. Najciekawsze jest dla nas to, że napędzane są energią elektryczną.

REKLAMA

Ciekawe co z jakością wykonania, trwałością i najważniejsze – ceną. Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie UM i SM trafią do sprzedaży.

zobacz galerię

Zobacz również:
BMW K 1600 Grand America to fascynujące połączenie dojrzałej technologii z romantycznym amerykańskim marzeniem. Luksusowy europejski motocykl stworzony z myślą o fanach amerykańskiego stylu
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij