Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Czachor ósmy w rajdzie Tunezji

Dziesięć dni cięzkiej walki o punkty w Rajdowych Mistrzostwach Świata Cross Country - Rajd Tunezji zakończony. Zwyciężył Cyril Despres na KTM. Jacek Czachor był jedynym polskim zawodnikiem, który ukończył ten rajd. W klasyfikacji generalnej zajął 8 miejsce. Drugi polski zawodnik, Jakub Przygoński musiał wycofać się z rywalizacji podczas IV etapu gdy w jego motocyklu pękła rama.

Rajd Tunezji okazał się prawdziwym wyzwaniem dla zawodników startujących w Rajdowych Mistrzostwach Świata Cross Country. Często zmieniające się warunki pogodowe, różnorodność terenu, ciężkie i wyczerpujące etapy prowadzące przez pustynie Tunezji i Libii mocno dały się we znaki wszystkim zawodnikom. W rajdzie startowała również polska ekipa. Jacek Czachor i Jakub Przygoński z Orlen Teamu na motocyklach KTM pojechali do Tunezji po kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Niestety świetnie radzącemu sobie Przygońskiemu szyki pokrzyżowała pęknięta rama w motocyklu i podczas IV etapu musiał wycofać się z rywalizacji. Do mety dojechał za to Czachor i w końcowej klasyfikacji zajął 8 miejsce. W rajdzie zwyciężył Cyril Despres przed Marcem Comą (obaj z fabrycznego teamu KTM) i Francisco Lopezem.

Już 27 maja startuje kolejna eliminacja: Rajd Sardynii.

zobacz galerię

Zobacz również:
Zastanawiasz się, czy warto pojawić się w Poznaniu? Nie marnuj więcej czasu, wsiadaj motocykl i korzystając z ładnej pogody przyjeżdżaj na do hal międzynarodowych targów motoryzacyjnych na ulicy Głogowskiej. Na zachętę nasza krótka relacja. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij