REKLAMA

Czachor ósmy w rajdzie Tunezji

Dziesięć dni cięzkiej walki o punkty w Rajdowych Mistrzostwach Świata Cross Country - Rajd Tunezji zakończony. Zwyciężył Cyril Despres na KTM. Jacek Czachor był jedynym polskim zawodnikiem, który ukończył ten rajd. W klasyfikacji generalnej zajął 8 miejsce. Drugi polski zawodnik, Jakub Przygoński musiał wycofać się z rywalizacji podczas IV etapu gdy w jego motocyklu pękła rama.

Rajd Tunezji okazał się prawdziwym wyzwaniem dla zawodników startujących w Rajdowych Mistrzostwach Świata Cross Country. Często zmieniające się warunki pogodowe, różnorodność terenu, ciężkie i wyczerpujące etapy prowadzące przez pustynie Tunezji i Libii mocno dały się we znaki wszystkim zawodnikom. W rajdzie startowała również polska ekipa. Jacek Czachor i Jakub Przygoński z Orlen Teamu na motocyklach KTM pojechali do Tunezji po kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Niestety świetnie radzącemu sobie Przygońskiemu szyki pokrzyżowała pęknięta rama w motocyklu i podczas IV etapu musiał wycofać się z rywalizacji. Do mety dojechał za to Czachor i w końcowej klasyfikacji zajął 8 miejsce. W rajdzie zwyciężył Cyril Despres przed Marcem Comą (obaj z fabrycznego teamu KTM) i Francisco Lopezem.

Już 27 maja startuje kolejna eliminacja: Rajd Sardynii.

zobacz galerię

Zobacz również:
Kolejna impreza sportowa padła ofiarą koronawirusa - odwołano pierwszą rundę Mistrzostw Alpe Adria, która miała się odbyć pod koniec kwietnia na słowackim torze Slovakiaring. Kolejna runda na torze Poznań stoi pod znakiem zapytania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA