Czy Honda buduje wreszcie CB4 i Bulldoga? Zagadkowy szkic patentowy

Szkic patentowy z małym nakedem przypomniał nam kilka ciekawych konceptów Hondy, które kilka lat temu poruszyły nasze emocje. Czy to możliwe, że Japończycy wracają do zapomnianych planów?

Ci z was, którzy uważnie śledzą poczynania Hondy, pamiętają pewnie liczne koncepty i prototypy, pojawiające się przy okazji kolejnych edycji ważnych imprez targowych, szczególnie EICMY i Tokyo Motor Show. Nam w pamięci zapisały się zwłaszcza dwa, pokazane w 2015 r. – scrambler Bulldog i streetfighter CB4.

Choć wydawało nam się, że prace nad tymi dwoma fajnymi sprzętami zostały zarzucone, nowe szkice patentowe, złożone przez Hondę wskazują na prawdopodobny rozwój obu projektów lub też jednego, będącego ich wypadkową. Honda zastrzegła konstrukcję motocykla typu naked z amortyzatorem monoshock montowanym do wahacza.

Rysunek wskazuje, że motocykl miałby niewielkie rozmiary, a najciekawszym elementem, który natychmiast przykuł naszą uwagę, jest okrągła lampa przykręcona bezpośrednio do lag lub półki. Od razu uruchomiło to naszą wyobraźnię i zaczęliśmy grzebać w historii konceptów Hondy.

Zobacz również: Honda Bulldog

Okazało się, że duet monoshock i okrągła lampa pojawiły się w pięknym CB4. Podobne rozwiązanie występowało także w Bulldogu, choć tam z przodu zastosowano dwie lampy. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że Honda planuje uzupełnić swoją europejską ofertę o modele mniejszych pojemności, utrzymane w stylistyce neo-retro.

Niewykluczone, że wkrótce zobaczymy zatem nie tylko klasyczny model, nawiązujący do CB1000F i CB650F, ale także scramblera, będącego rozwinięciem konceptu Bulldog. Na taki rozwój sytuacji wskazywałyby trendy rynkowe – klasyczne jednoślady z silnikami o mniejszych pojemnościach cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Zobacz również:
REKLAMA