Czy powstaną elektryczne Hondy?

Honda łączy siły z gigantem w branży elektronicznej. Czy wreszcie zbudują elektryczne motocykle?

Honda RC-E prototype Honda
Prototyp Hondy RC-E

Honda nawiązała współpracę z gigantem branży elektronicznej i elektrycznej - firmą Hitachi. Porozumienie ma opiewać na 5 miliardów jenów, co w przybliżeniu daje kwotę 44 milionów $ i obejmie prace nad rozwojem nowoczesnych silników elektrycznych, które w przyszłości Honda mogłaby wykorzystać w swoich pojazdach. Ostatecznie umowa ma być sfinalizowana w marcu tego roku.

Honda ma zamiar razem z Hitachi stworzyć silniki, które będą mogły trafić również do motocykli. Choć "wielkie skrzydło" nie ma jeszcze takich motocykli (poza prototypami, takimi jak RC-E na zdjęciu), wcześniej nawiązywała już współpracę z taką marką jak Mission Motors zajmującą się budowaniem motocykli elektrycznych. Z tej kooperacji powstały na przykład motocykle elektryczne Mugen Shinden Honda startujące w wyścigach Tourist Trophy na wyspie Man, w kategorii elektryków.

Choć nie jesteśmy wielkimi fanami elektrycznych motocykli, a zachowawcze podejście Hondy do różnych tematów może niestety okazać się kluczowe dla tych projektów czekamy na pierwsze efekty tej współpracy. Może RC-E rzeczywiście trafi do produkcji seryjnej? To byłoby coś!

REKLAMA