[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Czy powstaną elektryczne Hondy?

Honda łączy siły z gigantem w branży elektronicznej. Czy wreszcie zbudują elektryczne motocykle?

Honda RC-E prototype Prototyp Hondy RC-E

Honda nawiązała współpracę z gigantem branży elektronicznej i elektrycznej - firmą Hitachi. Porozumienie ma opiewać na 5 miliardów jenów, co w przybliżeniu daje kwotę 44 milionów $ i obejmie prace nad rozwojem nowoczesnych silników elektrycznych, które w przyszłości Honda mogłaby wykorzystać w swoich pojazdach. Ostatecznie umowa ma być sfinalizowana w marcu tego roku.

Honda ma zamiar razem z Hitachi stworzyć silniki, które będą mogły trafić również do motocykli. Choć "wielkie skrzydło" nie ma jeszcze takich motocykli (poza prototypami, takimi jak RC-E na zdjęciu), wcześniej nawiązywała już współpracę z taką marką jak Mission Motors zajmującą się budowaniem motocykli elektrycznych. Z tej kooperacji powstały na przykład motocykle elektryczne Mugen Shinden Honda startujące w wyścigach Tourist Trophy na wyspie Man, w kategorii elektryków.

Choć nie jesteśmy wielkimi fanami elektrycznych motocykli, a zachowawcze podejście Hondy do różnych tematów może niestety okazać się kluczowe dla tych projektów czekamy na pierwsze efekty tej współpracy. Może RC-E rzeczywiście trafi do produkcji seryjnej? To byłoby coś!

REKLAMA
Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij