Czy rekord palenia gumy podczas jazdy motocyklem zostanie pobity w Rzeszowie?

20 maja w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowa impreza. Salon GOC Harley-Davidson Rzeszów, organizuje bowiem próbę pobicia rekordu Guinnessa w jeździe na motocyklu z jednoczesnym paleniem gumy.

Dotychczasowy rekord wynosi ponad 2,23 mili czyli 3,6 km i pochodzi z USA. Trasa którą zaplanowano w Rzeszowie ma 3 mile czyli 4 872 metry, a z rekordem zmierzy się legenda polskiego stuntu Maciej „DOP” Bielicki, który jako jedyny w naszym kraju wykonuje tricki na Harleyu. Podczas próby bicia nowego rekordu Maciek pojedzie na tegorocznej nowości Harleya czyli na modelu Street Rod.

Co ciekawe, podczas prób udało mu się już ten rekord pobić. Próba podjęta 20 maja przed salonem GOC Harley-Davidson w Rzeszowie będzie miała charakter oficjalny, a jej wynik - za co trzymamy kciuki - zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Wyczyn, którego zamierza dokonać „DOP” wymaga sporych umiejętności.

„Po 300 metrach jazdy z paleniem gumy blokują się hamulce, płyn się gotuje i nie można ich już puścić. Przez cały czas przejazdu, czyli około 10 minut, trzeba zaciskać hamulec ręką, przenieść cały ciężar ciała na przód motocykla, by jak najbardziej odciążyć tylne koło i jednocześnie kontrolować maszynę stale paląc gumę.

Jeśli ten proces zostanie choć na moment przerwany, rekord nie zostanie uznany. W takiej sytuacji trzeba zmienić klocki hamulcowe, opony i zaczynać od nowa. Kierowca też musi odpocząć, ponieważ tego typu panowanie nad motocyklem wymaga sporej siły.

Stunter z jednej strony doprowadza do krytycznych przeciążeń na maszynie, z drugiej dzięki temu driftuje tam, gdzie chce, co razem daje niesamowity efekt i ekscytujące widowisko” – opisuje Stanisław Myszkowski szef GOC Harley-Davidson.

Ta niecodzienna impreza połączona będzie z piknikiem rodzinnym, który odbędzie się obok rzeszowskiego salonu Harleya. Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje a wśród nich miedzy innymi food trucki, stoisko Barbershop „Barberhood” z Rzeszowa. Na miejscu będą dostępne również motocykle Harley-Davidson obecne w salonie oraz unikatowe customy marki GOC – Behemoth Bike, Hard Rock Cafe czy pierwszy na świecie wytatuowany motocykl czyli Recydywista.

Dodatkową atrakcją będzie pierwsza publiczna prezentacja odrestaurowanego samochodu Volkswagen Samba T1 z 1965 roku (znanego między innymi z kreskówek Scooby-Doo).

Szczegóły imprezy:

Data: 20 maja 2017r. (sobota)

Miejsce: Salon GOC Harley-Davidson Rzeszów, ul. Ludwika Chmury 4

Program:

10:00 – Otwarcie salonu GOC Harley-Davidson oraz rozpoczęcie imprezy

10:30 – Zamknięcie drogi dla ruchu

11:00 – Powitanie gości i prezentacja najnowszego modelu Harley-Davidson Street-Rod

11:15 - Rozpoczęcie bicia rekordu Guinnessa*

13:00 – 16:00 – Atrakcje w salonie i na parkingu GOC Harley-Davidson

(*) W przypadku niepowodzenia w pierwszej próbie, wykonywane będą kolejne próby. Próba wykonywana będzie wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. W przypadku niekorzystnej pogody, bicie rekordu nie zostanie podjęte, ale impreza rodzinna się odbędzie.

Zobacz również:
REKLAMA