Czy tak będzie wyglądać nowy FJR?

Flagowy turystyk Yamahy dramatycznie potrzebuje dużego odświeżenia. Czy plotki docierające do nas zza oceanu są prawdziwe i w 2013 dostaniemy nowego FJR-a?

Stary, dobry FJR. W porównaniu z galopującą do przodu konkurencją wciąż pozostaje stary, ale nie jest już tak dobry. Stworzony w 2002 roku motocykl przeszedł tylko kilka niewielkich liftingów i sporo traci do technicznie zaawansowanych kolegów z BMW lub Kawasaki. Nawet Triumph zrobił spory krok naprzód ze swoim Trophy. Być może wreszcie nadszedł czas na modernizację i takie właśnie plotki docierają do nas z USA. Nowy FJR miałby mieć pojemność 1400 cm3 i technologie przejęte z YZF-R1 czyli przestawione czopy korbowodu, obowiązkową w tej klasie kontrolę trakcji i zespolony ABS. Być może niedoskonała półautomatyczna skrzynia biegów także zostanie poprawiona. Amerykanie zaryzykowali nawet nieśmiale, że być może stylistycznie FJR również zostanie upodobniona do R1. Wtedy wyglądałaby tak:

Niestety nie ma pewności że Yamaha rzeczywiście planuje takie kroki. Pewnie przekonamy się bliżej wystawy w Kolonii lub w Mediolanie.

REKLAMA