Czy tak będzie wyglądał nowy Hornet? Ciekawa wizualizacja japońskich dziennikarzy

W kwestii nowego Horneta Honda nabrała wody w usta, choć konkurencja w postaci Yamahy MT-07 i, przede wszystkim, Triumpha Tridenta, rośnie w siłę. Pewne światło na tę sprawę rzuca nowy render przygotowany przez japońskich dziennikarzy.

Honda Logo Unsplash

Pierwsze informacje o nowym Hornecie wypuścił jeszcze w 2018 roku w świat Fabrice Recoque, szef francuskiego oddziału Hondy podczas wywiadu udzielonego magazynowi Moto Revue. Już wtedy jako głównego rywala wskazał on Yamahę MT-07. Od tamtej pory sytuacja rynkowa nieco się zmieniła – przede wszystkim pojawił się genialny Triumph Trident. Tymczasem o Hornecie oficjalnie nadal cisza.

Podczas ubiegłorocznych targów EICMA producent pokazał, powiedzmy, prototyp czegoś, co mogłoby być Hornetem. Trudno jednak było wziąć na poważnie coś, co nawet z daleka wyglądało jak zabawka dla dzieci.

Przeczytaj także: Honda zapowiada nowego Horneta.

Japońscy dziennikarze sugerowali, że Honda zwleka z premierą z powodu niedokończonych prac nad silnikiem 755 cm3, który miałby napędzać także nowego Transalpa. Ten tok myślenia nie jest pozbawiony sensu – wszak producent już wiele razy pokazał, że filozofia modułowego konstruowania różnych modeli nie jest mu obca.

Jak dotąd nie mamy jednak żadnych oficjalnych informacji dotyczących ewentualnego wyglądu motocykla. Pewną wskazówką może być wizualizacja opublikowana przez japoński magazyn Autoby. Przedstawia ona dynamicznie wystylizowanego nakeda, który z powodzeniem mógłby rywalizować z MT-07 i Tridentem.

Fakt, że nowy Hornet napędzany będzie silnikiem z Transalpa oznacza, że nie będzie miał on już czterech cylindrów, a dwa. Dla użytkowników nie będzie to z pewnością problem – ten mogą mieć puryści, którzy będą po raz kolejny biadać nad rzekomym upadkiem Hondy.

Autoby zwraca dodatkowo uwagę na jeszcze jeden fakt. Nowy Hornet może stać się bazą do kolejnych modeli, na przykład CBR750, który mógłby rywalizować z Yamahą R7.

Zobacz również:
REKLAMA