Czy wiesz, kto kryje się pod kaskiem? Świetna kampania z Islandii

Islandzkie stowarzyszenie motocyklistów BLS rozpoczęło kampanię, której celem jest zwiększenie wśród kierowców świadomości obecności motocyklistów w ruchu drogowym.

BLS Fot. Ívar Helgason

Islandia, jako kraj przez większość roku zimny i nieprzystępny, nie kojarzy nam się jednoznacznie z motocyklami. Mimo wszystko organizacje motocyklowe są tam nie tylko obecne, ale także aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

BLS, Islandzkie Stowarzyszenie Motocyklistów, wystartowało z ciekawą kampanią. Na zdjęciach przedstawiane są kolaże – połowa zdjęcia to motocyklista w kasku, druga połowa ten sam człowiek w swojej pracy lub realizujący własne pasje. Hasłem akcji społecznej jest "Czy wiesz, kto kryje się pod kaskiem?"

Celem akcji jest uświadomienie kierowcom innych pojazdów, że motocykliści to nie anonimowa grupa, a ludzie, którzy są stale obok nas – lekarze, muzycy, policjanci. Dzięki temu, organizatorzy akcji liczą, że kierowcy spojrzą na użytkowników jednośladów jak na własnych sąsiadów, znajomych i przyjaciół – a to może w znaczący sposób przełożyć się na bezpieczeństwo.

Autorem fotografii jest Ívar Helgason, a więcej informacji, niestety tylko w języku islandzkim, znajdziecie na stronie www.sniglar.is. Podobna akcja, pod hasłem "Jesteśmy rodzicami, nie wariatami", prowadzona była także kilka lat temu w Polsce. Jej pomysłodawczynią była wrocławska fotografka Agata Władyczka.

Zobacz także: kampania Zostań Bohaterem

Zobacz również:
REKLAMA