Czyżby nowa CBR?

Od wczoraj dość głośno jest o wycieku zdjęć i filmu z Hondy, które rzekomo przedstawiają przyszłoroczną CBR1000RR Fireblade. Spodziewaliśmy się nowego Fireblade'a ale czujemy się oszukani. Czy rzeczywiście to jest nowy Fireblade?

Ostatnia wersja Fireblade'a ma już ponad trzy lata i rzeczywiście przyszedł czas na nowszy model, gdyż Hondzie coraz trudniej dotrzymać kroku nowszym, częściej modernizowanym przecinakom konkurencji. Krotko mówią więc spodziewaliśmy się tego, chociaż zupełnie nie w taki sposób i poki co, nie dajemy się nabrać, że to jest CBR1000RR na 2012.

Na pierwszy rzut oka to moto to stary Fireblade z przestylizowaną owiewką, światłami i kanałami wlotowymi powietrza i to wcale nie na lepsze. Pozostałe elementy: tył, zbiornik, boki, wydech i praktycznie cała reszta wygląda niemal identycznie jak w poprzedniku. Co siedzi pod owiewkami nie sposób stwierdzić natomiast naprawdę trudno uwierzyć nam, że na XX-lecie modelu CBR Honda tak słabo się postarała. Mało tego targi w Mediolanie już niedługo, dlaczego więc pokazywać CBR w ten sposób w Hong Kongu? A co wy o tym sądzicie?

Zobacz również:
REKLAMA