[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

DX zamiast DW: nowe wrocławskie tablice

Jeśli planujesz zarejestrować motocykl we Wrocławiu, to Twój sprzęt dostanie tablicę zaczynającą się od liter DX.

Według przepisów motocyklowe tablice rejestracyjne (w miastach na prawach powiatu) muszą posiadać dwie litery i cztery cyfry lub dwie litery, trzy cyfry i jedną literę. To powoduje, że ilość kombinacji jest ograniczona do kilkudziesięciu tysięcy. Każdego roku liczba zarejestrowanych jednośladów wzrasta. W 2016 roku we Wrocławiu zarejestrowanych było 15 949 motocykli, a w 2015 o ponad tysiąc mniej. 

Numery, które wyszły z obiegu (po sprzedaży lub wyrejestrowaniu) nie wracają do użytku. Jest to nonsens, ale takie są przepisy. Z tych właśnie powodów zabrakło numerów dla nowo zarejestrowanych sprzętów. Kolejna litera alfabetu – "X" - zastąpiła dotychczasowe "W".
W Poznaniu podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku. Wtedy mieszkańcy mogli zadecydować o tym co zastąpi literę "O" - w wielkim głosowaniu wygrało "Y". 

REKLAMA

Źródło: http://www.gazetawroclawska.pl

zobacz galerię

Zobacz również:
Mulholand Drive to kręta trasa wznosząca się ponad Hollywood w Los Angeles wiodąca z miasta na wybrzeże Santa Monica. To jedna z ulubionych dróg motocyklistów z LA i okolic.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij