DX zamiast DW: nowe wrocławskie tablice

Jeśli planujesz zarejestrować motocykl we Wrocławiu, to Twój sprzęt dostanie tablicę zaczynającą się od liter DX.

Tablica rejestracyjna, Wrocław, DW, DX, motocykle Karol Kristein

Według przepisów motocyklowe tablice rejestracyjne (w miastach na prawach powiatu) muszą posiadać dwie litery i cztery cyfry lub dwie litery, trzy cyfry i jedną literę. To powoduje, że ilość kombinacji jest ograniczona do kilkudziesięciu tysięcy. Każdego roku liczba zarejestrowanych jednośladów wzrasta. W 2016 roku we Wrocławiu zarejestrowanych było 15 949 motocykli, a w 2015 o ponad tysiąc mniej. 

Numery, które wyszły z obiegu (po sprzedaży lub wyrejestrowaniu) nie wracają do użytku. Jest to nonsens, ale takie są przepisy. Z tych właśnie powodów zabrakło numerów dla nowo zarejestrowanych sprzętów. Kolejna litera alfabetu – "X" - zastąpiła dotychczasowe "W".
W Poznaniu podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku. Wtedy mieszkańcy mogli zadecydować o tym co zastąpi literę "O" - w wielkim głosowaniu wygrało "Y". 

Tablica rejestracyjna, Wrocław, DW, DX, motocykleKarol Kristein

Źródło: http://www.gazetawroclawska.pl

zobacz galerię

Zobacz również:
Prace nad podniesieniem kwot mandatów są na finiszu – twierdzą urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Planowane jest także powiązanie cen polis OC ze stanem punktów karnych.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA