REKLAMA

Dainese D-Air

Dainese pracował nad technologią D-air już od 2000 roku. całkiem niedawno kombinezony D-Air z poduszką powietrzną pojawiły się w wyścigach MotoGP, a później w TT na wyspie Man.

W badaniach nad ta technologia pomagają Jorge Lorenzo i Guy Martin (czołowy zawodnik Tourist Trophy na wyspie man). Nawiasem mówiąc w ostatnim wyścigu Senior TT w miniony weekend Guy Martin miał wypadek przy około 150 mph (około 240 km/h). Wcale niewykluczone, że kombik Dainese uratował mu życie. Dane zebrane podczas testów przeprowadzanych podczas zawodów mają wyjątkowo pomóc w stworzeniu poduszek powietrznych D-Air nadających się do użytku codziennego. Prace są na ukończeniu i być może całkiem niedługo będziemy mogli czuć się dużo bezpieczniej korzystając z nowoczesnych ubrań z systemem D-Air podczas codziennej jazdy.

Poniżej prototypy poduszki powietrznej Dainese na ulicę (wyżej) i tor (niżej)

Zobacz również:
Partsfinder to łatwa w użyciu, intuicyjna i praktyczna wyszukiwarka części w ofercie  I’M Ready, czyli sklepu on-line Inter Motors. Tu znajdziesz wszystko w jednym miejscu i zamówisz prosto do domu lub do jednego z 240 punktów w całej Polsce. Nie wierzysz? Sprawdź sam!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA