Dainese - Made in Tunisia?

Dainese to znany włoski producent wysokiej jakości ciuchów, kombinezonów, butów i akcesoriów motocyklowych, a zarazem właściciel takich firm jak AGV (kaski) i Mavet. Zarząd Dainese podjął właśnie decyzję o przeniesieniu większości produkcji ze swojej włoskiej fabryki w Molvenie do Tunezji gdzie firma posiada już dwie fabryki.

Największy wpływ na taką decyzję miały oczywiście względy ekonomiczne. We włoskiej fabryce pracowało dotychczas 250 osób. W najbliższym czasie ta liczba zostanie zredukowana o 80 osób, a pozostali pracownicy skupią się na produkcji najważniejszych i najwyższych modeli kombinezonów (szczególnie dla zawodników wyścigowych, takich jak Valentino Rossi). Reszta produkcji zostanie przeniesiona do Tunezji gdzie Dainese posiada już dwie fabryki zatrudniające ponad 500 osób.
W późniejszym czasie firma planuje kolejne zwolnienia, jednak aby nie zostawiać swoich (byłych) pracowników na lodzie zarząd zgodził się na dodatek około 2000 euro na szkolenia dla zwolnionych osób aby było im łatwiej znaleźć pracę. Siedziba Dainese pozostanie w Molvenie.


Zobacz również:
REKLAMA