Dakar 2011 startuje

Już dziś czyli w Nowy Rok startuje kolejna edycja legendarnego rajdu Dakar. Po raz trzeci zawodnicy z całego świata ruszą na bezdroża i pustynie Argentyny i Chile by zawalczyć o tytuł najtwardszego twardziela i zwycięzcy tego prestiżowego rajdu.

Dakar 2011 będzie rajdem rekordowym pod względem ilości zawodników. Do rajdu zgłosiło się 430 załóg (w zeszłym roku 362). 146 z nich to samochody, 33 to quady, 68 ciężarówki, a najliczniejszą grupę stanowią motocykle - będzie ich aż 183.

Zawodnicy startujący w Dakarze pochodzą aż z 51 krajów. W rajdzie wystartuje tylko 13 kobiet.Najmłodszy zawodnik - Rodrigo Andres Caballero ma 20 lat, a najstarszym jest mający na końcie już 28 startów w Dakarze 69-letni Yoshimasa Sugawara jadący ciężarówką Hino. W rajdzie wystartują oczywiście Polacy. W kategorii motocykli pojadą; Jacek Czachor, Krzysztof Jarmuż i Marek Dąbrowski (zabraknie Kuby Przygońskiego), w quadach niezawodny Rafał Sonik i młody Łukasz Łaskawiec, a w ciężarówkach Grzegorz Baran i Rafał Marton.

Trasa całego Dakaru będzie liczyć 9500 kilometrów, a z tego około 5000 km będzie podzielone na 13 etapów rajdowych. Rajd potrwa do 16 stycznia. Trzymamy kciuki za polskich zawodników. Relacje z rajdu można oglądać w telewizji polskiej oraz najprawdopodobniej w każdych wiadomościach.


Zobacz również:
REKLAMA