Dakar 2012: Etap 6, 7 i dzień odpoczynku

6 etap 34 edycji dakaru został odwołany z powodu złch warunków pogodowych, opadów śniegu i zamknięcia przełęczy Paso de San Francisco. Uczestnicy Dakaru pokonali 650 km w kolumnie aby stanąć do startu kolejnego etapu - ostatniego przed dniem przerwy.

Warunki pogodowe pokrzyżowały plany organizatorom, którzy byli zmuszeni do odwołania 6 etapu rajdu. Wszystkie teamy pokonały ten etap w kolumnie z ograniczoną prędkością.

Etap 7 to pętla dookoła miejscowości Copiapo. Najszybszy na tym etapie wśród polskich motocyklistów był Jacek Czachor. Zajął 19 pozycję co daje mu 17 miejsce w generalce. Kłopoty miał Marek Dąbrowski który przy wywrotce zwichnął kolano i długi odcinek jechał z ogromnym bólem. Dojechał dopiero 61. Wygrał Marc Coma. W generalce wciąż prowadzi Cyril Despres który na 7 etapie był drugi.

Wśród samochodów 4 był Krzysztof Hołowczyc, a 54 Adam Małysz. Słabiej pojechali Gryszczuk i Krawczyk zajmując dopiero 110 miejsce. Wygrał Nasser Al-Attiyah. przed Robbym Gordonem. W klasyfikacji generalnej Prowadzi wciąż Stephane Peterhansel przed Krzysztofem Hołowczycem, który musi się bronić przed atakującym Gordonem. Zespół Adam Małysz - Rafał Marton zajmuje 39 miejsce, a Gryszczuk i Krawczyk są dopiero na 103 pozycji.

Wczoraj zawodnicy odpoczywali podczas specjalnej przerwy na półmetku rajdu. Motocykliści korzystali z masaży i pomocy fizjoterapeutów. Kierowcy odpoczywali i zwiedzali miasto.
Dziś etap z Copiapo do Antofagasty.


REKLAMA