Dakar 2012, etap 2

Drugi etap tegorocznej, 34-tej edycji Dakaru prowadzącej po bezdrożach Argentyny i Chile był sporo dłuższy od pierwszego. Polscy zawodnicy jadą coraz lepiej.

Drugi etap z Santa Rosa de la pampa do San Rafael liczył 295 kilometrów (odcinek specjalny) oraz dojazdówkę. Po raz kolejny świetnie spisał się Jakub Przygoński dojeżdżając na 5 miejscu. Dzięki temu awansował na 4 pozycję w generalce. Zmienił się natomiast lider. Po świetnym początku Francisco Lopez Contardo pojechał wolniej i jest na 2 miejscu w generalce. Pierwszy jest Marc Coma. Jacek Czachor jest 23, a Marek Dąbrowski 31.

Wśród quadów najszybciej pojechał Łukasz Łaskawiec i to on prowadziłby gdyby nie problemy z regulaminem. Tymczasem wg regulaminu prowadzi La Fuente z Urugwaju, a drugi jest Alejandro Patronelli. Rafał Sonik również nie liczy się w klasyfikacji choć gdyby tak było - byłby czwarty. Gorzej idzie Albinowskiemu - miał dopiero 24 czas.

Krzysztof Hołowczyc tymczasem spadł po drugim etapie na 3 miejsce w generalce. Pierwszy jest Stephane Peterhansel a całastawkę goni zeszłoroczny zwycięzca Nasser Al-Attiyah, który wygrał drugi etap i jest już 6.

Dziś Etap Z San Rafael do San Juan.

REKLAMA