Dakar 2012: etap 3 i 4

Przedwczorajszy trzeci etap przyniósł niestety złe wiadomości z klasy motocykli. Jakub Przygoński musiał wycofać się z rajdu z powodu awarii silnika. Pocieszające było to, że Hołek wskoczył na 1 miejsce. Dziś jest już jednak dopiero 4.

Po około 60 kilometrach trzeciego etapu z rajdu wycofał się nasz najlepszy motocyklista i największa nadzieja Jakub Przygoński. Walczącemu o podium zawodnikowi Orlen Teamu wybuchł silnik w KTM-ie. Pozostali Polacy Czachor i Dąbrowski jadą dalej. Po wczorajszym czwartym etapie Jacek Czachor jest 21 a Marek Dąbrowski 35. Prowadzi Cyril Despres, który od drugiego etapu jedzie świetnie i zamienia się na pozycji lidera z Markiem Comą. To właśnie Coma jest drugi. Na trzecim miejscu jedzie Helder Rodriguez a czwarty jest Francisco Lopez Contardo.

Wśród quadów wciąż dobrze radzą sobie Polacy. Niestety zawodnicy RMF Caroline Team wciąż nie są klasyfikowani. 3 etap był co prawda pechowy również dla Łaskawca. Łukasz urwał koło w quadzie i dojechał na końcu stawki. Etap 4 zakończył z czasem dającym normalnie 6 miejsce co łącznie dałoby mu 16 pozycję. Rafał Soniek jedzie prawie bez przeszkód i gdyby nie kłopoty z regulaminem zajmowałby 4 pozycję. Prowadzi Maffei.

Wśród samochodów po trzecim etapie prowadził Hołowczyc, niestety na czwartym zajął 5. miejsce i spadł w generalce na 4 pozycję. Prowadzi Peterhansel. Nasz orzeł z Wisły - Adam Małysz zajmuje 40 pozycję i wciąż radzi sobie dobrze.

Dziś etap 5 z Chilechito do Fiambali.

REKLAMA