Dakar 2012: etap 8

Cyril Despres zaliczył wpadkę, a z tego prezentu skorzystał Coma i to on teraz jest liderem. Hołowczyc traci drugie miejsce, ale odrabia straty do lidera.Polscy motocykliści poradzili sobie średnio. Jacek Czachor był 20 a Marek Dąbrowski 47. Lepiej pojechał Krzysztof Hołowczyc. Wśród samochodów był 3.

Na trasie odcinka Copiapo - Antofagasta na motocyklistów czekała spora niespodzianka. W pułapkę błotną, która była zupełnie niewidoczna dał złapać się Cyril Despres, Pal Anders Ullevalseter i Paolo Goncalves. Z tego powodu musiał odrabiać straty do Marka Comy, który ominął całe zamieszanie i wyszedł na prowadzenie w generalce. Jacek Czachor dojechał na 20 miejscu, a Marek Dąbrowski był 47. Polacy zajmują odpowiednio 16 i 36 miejsce w generalce.

Wśród quadów złe wieści dla fanów Łaskawca. Łukasz po uszkodzeniu zawieszenia w swoim quadzie musiał całkowicie wycofać sie z rajdu. Na trasie pozostaje wciąż Rafał Sonik, mimo że nadal nie jest klasyfikowany.

W kategorii Samochodów dobrze pojechał Krzysztof Hołowczyc, który był trzeci. Lepiej pojechał Robby Gordon i to on przejął drugie miejsce w generalce jednak obaj zawodnicy odrobili sporo do prowadzącego Peterhansela. Hołek mimo utraty 2 pozycji ma tylko nieco ponad 7 minut straty do lidera.

Dziś etap z Antofagasty do Iquique.

Zobacz również:
REKLAMA