Dakar 2012 wystartował!

Dakar 2012 dla nas, Polaków zapowiadał się wyjątkowo ciekawie gdyż mamy dobrą ekipę motocyklistów, quadowców i kierowców którzy mogą powalczyć o podium a nawet zwycięstwa. Czy taki scenariusz jest możliwy przekonamy się obserwując kolejne etapy.

Pierwsze kontrowersje, które niestety póki co wykluczają naszych quadowców Łukasza Łaskawca, Rafała Sonika i Macieja Albinowskiego miały miejsce już przed startem. Organizator wykluczył Polaków i 4 innych zawodników z klasyfikacji generalnej z powodu rzekomo nieregulaminowych pojazdów (quady Polaków mają quady z silnikami motocyklowymi). Mimo to Polacy wystartowali i już na pierwszym etapie z Mar Del Plata do Santa Rosa de la Pampa liczącym 736 km w tym 57 km odcinka specjalnego zameldowali się na miejscach 2 (Łaskawiec), 7 (Sonik) i 11 (Albinowski). Póki co zostali usunięci z generalki, ale wciąż walczą o przywrócenie.

W rywalizacji motocyklistów świetnie spisał się Kuba Przygoński zajmując 5 miejsce. Nieco gorzej poradzili sobie nasi bardziej doświadczeni zawodnicy. Marek Dąbrowski jest na 24 pozycji a Jacek Czachor na 48. Prowadzi Francisco Lopez przed Markiem Comą. Niestety na trasie pierwszego etapu wydarzył się też tragiczny wypadek. 48-letni argentyński motocyklista Jorge Martinez Boero zmarł w wyniku obrażeń doznanych tuż przed końcem odcinka specjalnego.

Wśród kierowców samochodów świetnie spisuje się Krzysztof Hołowczyc zajmując obecnie drugą pozycję. Nasz Orzeł z Wisły - Adam Małysz jest na 70 pozycji co jak na debiut jest niezłym wynikiem.

Dziś drugi etap z Santa Rosa de La Pampa do San Rafael.

Zobacz również:
REKLAMA