Dakar 2013: Polacy po 3 etapie

Polacy wreszcie lepiej Pojechali na trzecim etapie Dakaru. Przygoński dojechał na 5 miejscu, a Sonik i Łaskawiec na 3 i 4.

Wreszcie na pustynnych trasach Dakaru lepiej radzą sobie Polacy. W trzecim etapie najwyżej sklasyfikowanymi Polakami byli quadowcy: Rafał Sonik był 3, a Łukasz Łaskawiec 4. Tak znakomite rezultaty dały im odpowiednio 4 i 8 pozycje w generalce. Prowadzi wciąż Patronelli.

Wreszcie zgodnie z oczekiwaniami kibiców pojechał Kuba Przygoński. Motocyklista Orlen Teamu dojechał na 5 miejscu i przez chwilę był nawet 8 w generalce jednak dostał karę 5 minut i wylądował na 14 pozycji ze stratą 14:45 do liderującego Cyrila Despresa, który na tym etapie był 3. Jacek Czachor dojechał 25 i zajmuje 23 miejsce w generalce, a poniżej oczekiwań spisał się Dąbrowski, który z prawie godzinną stratą dojechał na 82 miejscu i zajmuje 69 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dość poważnemu wypadkowi uległ kierowca Krzysztof Hołowczyc jadący Mini. Wyprzedzające jeden z samochodów zeskoczył z uskoku i wbił się przodem w piach. Pojechał dalej ale na pierwszym punkcie pomiarowym wezwał pomoc i wylądował w szpitalu. Pierwsze diagnozy mówią o złamanych żebrach i uszkodzeniu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.


Zobacz również:
REKLAMA