Dakar 2013: etap VI - Przygoński znów awansuje

Bardzo trudny VI etap Rajdu Dakar okazał się pechowy dla Łukasza Łaskawca. Polski quadowiec miał problemy techniczne. Motocykliści Orlen Teamu coraz wyżej.

W klasie motocykli najlepiej wśród Polaków znów poradził sobie Kuba Przygoński. Ukończył etap na 11 miejscu jadąc w dużej grupie zawodników i stracił tylko niecałe 8 minut do zwycięzcy odcinka Francisco Lopeza. Dzięki temu i karze dla Botturiego awansował na 6 miejsce w generalce a do lidera - Olivera Paina traci tylko 19 minut. Jacek Czachor z problemami ale dojechał do finiszu etapu na 34 miejscu i utrzymał 26 pozycję w rajdzie. Wreszcie nieco lepiej Marek Dąbrowski - 73 miejsce na etapie i 70 w generalnej klasyfikacji.

Ten etap okazał się pechowy dla Łukasza Łaskawca. Polski quadowiec od początku miał problemy techniczne z silnikiem i na start spóźnił się aż 30 minut. Później starał się nadrabiać straty jednak ciągle psujący się quad pozwolił mu tylko na dojechanie na 21 pozycji. Łoker spadł na 6 miejsce w generalce  i traci do lidera Marcosa Patronellego już ponad 2:30. Po kłopotach Łaskawca na trzecie miejsce wrócił Rafał Sonik, który na etapie był 7. etap wygrał Clement Casale. Dziś odcinek Z Calamy Do Salty i przekroczenie granicy z Chile do Argentyny.

Zobacz również:
REKLAMA