[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Dakar 2018: odwołany 9 etap

Organizatorzy nie mieli wyjścia. Zła pogoda sprawiła, że 9. etap Dakaru został odwołany. Dzięki temu zawodnicy mieli czas na odpoczynek, a mechanicy na serwis. Po złapaniu oddechu zawodnicy wystartowali dziś (16 stycznia) do 10. etapu wiodącego z Salty do Belen.

Poprzednie etapy dały się zawodnikom we znaki. Naprawy i serwis po przejechanych kilometrach były konieczne dla większości teamów. Niestety - ulewa przeszkadzała ekipom w przygotowaniach, a przepisy o etapie maratońskim nie pozwoliły na naprawy w nocy. Organizatorzy pomimo wielkich chęci, nie mieli wyboru. W trosce o zawodników i maszyny odwołali 9 etap rajdu. Odcinek z Tupizy do Salty miał liczyć 755 km. To właśnie o tyle kilometrów skrócił się tegoroczny rajd.

Wczoraj, ekipy udały się do Salty, gdzie dzięki lepszej pogodzie mieli okazję naprawić pojazdy i odpocząć. Trasa kolejnego, 10-tego odcinka startuje dzisiaj (16 stycznia) i prowadzi do miasta Belen (424 km dojazdówki i 373 km odcinka specjalnego). Po dniu przerwy zawodnicy mogą dać nieźle czadu, ale czy wpłynie to na generalkę? Tego nie wiemy, ale już nie możemy doczekać się wyników z 10-tego etapu Dakaru. 

REKLAMA

Jak wyglądał 8 etap rajdu?

Motocykle: Antoine Meo uderza po raz kolejny. Na trasie do Tupizy nikt nie był w stanie dotrzymać tempa Francuza na KTM. Próbował Ricky Brabec na Hondzie, ale ostatecznie stracił ponad minutę. Dzięki zwycięstwu w 8 etapie Meo awansuje na 6 miejsce w generalce. Adrien Van Beveren pozostał liderem, ale jego przewaga nad Kevinem Benavidesem stopniała do zaledwie 22 sekund! Trzecią pozycję w głównej tabeli zajmuje Matthias Walkner, który traci nieco ponad 6 minut do Adriena. Maciej Giemza (Orlen Team) znów spisał się doskonale i awansował na 31 miejsce w klasyfikacji generalnej. Paweł Stasiaczek zajmuje 62 pozycję w generalce, a Maciej Berdysz 63 miejsce.

Wyniki 8 etapu z Uyuni do Tupizy:
Pozycja
Zawodnik
Team Czas
1
 ANTOINE MEO
RED BULL KTM FACTORY TEAM 05H 24' 01''
2
 RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 05H 25' 09''
3
 TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 05H 26' 46''
  ...    
33 MACIEJ GIEMZA ORLEN TEAM 06H 08' 12''
 
...
   
68 MACIEJ BERDYSZ MACIEJ BERDYSZ 07H 38' 14''
 
...
   
81 PAWEŁ STASIACZEK DUUST RALLY TEAM 08H 15' 05''
Klasyfikacja generalna po 8 etapie rajdu:
Pozycja
Zawodnik
Team Czas
1
 ADRIEN VAN BEVEREN
YAMALUBE YAMAHA OFFICIAL RALLY TEAM 27H 22' 03''
2
 KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 27H 22' 25''
3
 MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 27H 28' 37''
 
...
   
31 MACIEJ GIEMZA ORLEN TEAM 31H 49' 38''
  ...    
62 PAWEŁ STASIACZEK DUUST RALLY TEAM 40H 47' 44''
  ...    
63 MACIEJ BERDYSZ MACIEJ BERDYSZ 41H 19' 05''

 

Najlepsze momenty z 8 etapu na filmie:

Samochody: Stéphane Peterhansel po sobotniej 2-godzinnej naprawie samochodu nie poddał się i zwyciężył 8 etap rajdu. Liderem pozostał jednak Carlos Sainz z ponad godzinną przewagą nad Nasserem Al-Attiyah. Kuba Przygoński znów pokazał klasę i umocnił się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Quady:Ignacio Casale pozostaje zdecydowanym liderem klasyfikacji quadów, chociaż przegrał w niedzielę z Simonem Vitse. Drugi w generalce jest Agrentyńczyk Jeremias Gonzalez Ferioli, a trzeci Nicolas Cavigliasso. Kamil Wiśniewski zajmuje 17 miejsce w głównej klasyfikacji.

zobacz galerię

Zobacz również:
Dosłownie kilka dni po zdobyciu mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w Endurocrossie Tadek Błażusiak rozpoczął zmagania w halowym Pucharze Świata Enduro.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij