Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Dakar 2019: Barbec i Honda znów na prowadzeniu

Giemza przyspiesza i awansuje, a Tomiczek utrzymuje równe tempo. Siódmy etap rajdu wygrywa jadący KTM-em Sam Sunderland, ale to Ricky Barbec z teamu Hondy prowadzi w generalce.

Poniedziałkowy, siódmy etap ze startem i metą w tym samym mieście (San Juan de Marcona) był dla zawodników bardzo wymagający. Organizatorzy przygotowali trudną technicznie trasę. Był szybki, 100-kilometrowy odcinek, sekcje po piasku fesz-fesz (unoszący się pył), wyboiste dukty, i wydmy. Zawodnicy pokonali 323 km odcinka specjalnego i 60 km dojazdówki.

Rajd Dakar 2019 - siódmy etap

Sam Sunderland (KTM) był najszybszy podczas poniedziałkowego etapu, w kategorii motocykli. Drugi linię mety etapu przekroczył Jose Ignacio Cornejo (Honda). Ricky Barbec z teamu Hondy finiszował trzeci, ale słabszy dzień Pabla Quintanilli (niedzielnego lidera, Husqvarna) pozwolił mu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Z etapu na etap młodzi Polacy z Orlen Teamu jadą coraz lepiej i popełniają coraz mniej błędów. Maciej Giemza zajął 19. miejsce, a Adam Tomiczek był 24. W klasyfikacji generalnej po 7 etapach Tomiczek utrzymuje 19. pozycję, a Giemza awansuje z 24. na 22. miejsce.

W kategorii quadów prowadzi Nicolás Cavigliasso (Yamaha). W poniedziałek powiększył przewagę nad drugim najszybszym zawodnikiem - Gonzalezem - do 1 godziny i 15 minut. Kolejny dobry występ ma na swoim koncie Kamil Wiśniewski, który był szósty i zajmuje szóste miejsce w generalce.

W klasie samochodów niedzielny lider - Nasser Al-Attiyah - pojechał zachowawczo przez co stracił kilka cennych minut. W efekcie finiszował czwarty i przyjechał na metę etapu 12 minut po Stéphanie Peterhanselu, który wygrał odcinek. Nasser mimo to prowadzi w głównej tabeli. Kuba Przygoński po niedzielnych problemach ze skrzynią biegów wraca do gry! Zajął siódmą pozycję i jest szósty w klasyfikacji.

Do końca rajdu pozostały zaledwie trzy etapy. Dzisiaj (15 stycznia) uczestnicy najtrudniejszego rajdu na świecie ruszą na trasę 8. etapu – z San Juan de Marcona do Pisco. Mają do pokonania 200 kilometrów dojazdówki i 360 kilometrów odcinka specjalnego.