Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Dakar 2019: Quintanilla przejmuje kontrolę. Awans Polaków

Im bliżej końca Dakaru, tym atmosfera robi się coraz bardziej gorąca. Quntanilla na Husqvarnie wychodzi na prowadzenie. Równa i spokojna jazda Polaków pozwoliła na awans w generalce.

Niedzielny, szósty etap prowadził z Arequipy do San Juan de Marcona. Motocykle i quady miały do pokonania łącznie 839 km (w tym 317 km odcinka specjalnego), a samochody, UTV i ciężarówki 810 km (291 km OS-a).

Rajd Dakar - szósty etap

Na 6. etapie Dakaru w kategorii motocykli triumfował Chilijczyk Pablo Quintanilla z teamu Husqvarny. Pablo został liderem klasyfikacji generalnej. Drugi na linii mety etapu ze stratą 1 minuty i 52 sekund zameldował się Kevin Benavides (Honda). Trzecie miejsce zajął jadący KTM-em Austriak Matthias Walkner.

Obrana przez Polaków taktyka "powoli do celu" do tej pory sprawdza się doskonale . Maciej Giemza zajął 19. miejsce ze stratą nieco ponad 45 minut, a Adam Tomiczek ukończył etap na 22. pozycji. Dobre wyniki w szóstym etapie pozwoliły Polakom na awans w tabeli. W generalce Tomiczek jest 19., a Giemza 24.

W kategorii quadów świetnym wynikiem pochwalić może się Kamil Wiśniewski, który pomimo straty 50 minut do lidera ukończył rajd na piątym miejscu. Po sześciu etapach w klasyfikacji generalnej rajdu zajmuje wysoką 5. lokatę.

Bezlitosny Dakar zbiera swoje żniwa. Jakub Przygoński po fantastycznej piątkowej jeździe (czwarte miejsce) z powodu awarii skrzyni biegów stracił sporo cennych minut. Nie udało mu się samodzielnie naprawić samochodu - musiał poczekać na serwis. Do mety dojechał z półtora godzinną stratą do lidera i w generalce spadł z 4. na 6. pozycję.

Szczęście nie dopisało też Aronowi Domżale i Maciejowi Martonowi. Przypomnijmy: ich Toyota podczas 5. etapu utknęła w wąskim kanionie. Samochód próbowano wydostać helikopterem, ale nic z tego. Aron i Maciej ostatecznie nie wystartowali w 6. etapie rajdu Dakar.

Dzisiaj (14 stycznia) zawodnicy wyruszyli w pętlę wokół San Juan de Marcona. Do pokonania mają 323 km odcinka specjalnego i 60 km dojazdówki.

Wystarczy nawet najmniejsza gleba, awaria czy chwila nieuwagi by kolejność w generalce całkowicie się zmieniła. Trzymajcie kciuki za Polaków!