Dakar 2020: 8 etap odwołany

By uczcić wczorajszą śmierć doświadczonego zawodnika Paulo Goncalvesa odwołano 8. etap rajdu Dakar dla motocykli i quadów.

Dakar 2020 - Paulo Goncalves, Hero Motorsports Team Rally Hero Motorsports Team Rally

W związku z tragicznymi wydarzeniami rozgrywającymi się na trasie siódmego etapu rajdu Dakar i śmierci doświadczonego zawodnika Paulo Goncalvesa społeczność Dakaru oddała hołd pamięci Portugalczyka z zespołu Hero podczas wieczornego briefingu na biwaku. Organizator po konsultacjach z motocyklistami startującymi w rajdzie postanowił odwołać 8. etap w kategorii motocykli i quadów.

O tym jak bardzo Dakarowcy potrzebują przerwy świadczy fakt, że teamowy kolega Goncalvesa - Sebastian Buhler jest w na tyle dużym szoku, że postanowił zrezygnować z dalszej rywalizacji.

Dakar 2020 - Paulo Goncalves, Hero Motorsports Team RallyHero Motorsports Team Rally

Dakar 2020 był dla Paulo Goncalvesa trzynastym rajdem w karierze. Portugalczyk zadebiutował w 2006 roku i cztery razy dojechał w top 10. Swój najlepszy wynik - 2. miejsce osiągnął w 2015 roku jadąc na Hondzie. Wówczas szybszy okazał się tylko Marc Coma.

Paulo Goncalves był powszechnie lubiany i szanowany zarówno przez doświadczonych, jak i zaczynających przygodę ze ściganiem się w ekstremalnych warunkach.

Sprawdź wyniki poszczególnych etapów Rajdu Dakar 2020:

zobacz galerię

Zobacz również:
Po 16 miesiącach przerwy od ścigania Rafał Sonik wraca na siedzenie quada i od razu wraca też na podium pucharu świata, zdobywając drugie miejsce w rajdzie Kazachstanu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA