Dakar 2020: kolejna tragedia na trasie?

Jak donoszą holenderskie media na trasie 11 etapu rajdu Dakar 2020 wypadkowi uległ jadący na motocyklu Edwin Straver. Lekarze ze szpitala w Rijadzie określają stan zawodnika jako krytyczny.

Dakar 2020 - Edwin Straver A.S.O DPPI F.Flamand

Jak donoszą holenderskie media (m.in. ad.nl, www.rtlnieuws.nl, www.omroepbrabant.nl) podczas drugiego dnia maratonu (11. etap rajdu) na wydmach Edwin Straver w wyniku wywrotki na motocyklu uszkodził kręgi szyjne. Wiadomości mówią o zatrzymaniu akcji serca na 10 minut. Ostatecznie został reanimowany na miejscu przez ratowników i przewieziony helikopterem do szpitala w Rijadzie, gdzie walczy o życie.

Jak twierdzi jego żona - 48-letni zawodnik pozostaje w stanie krytycznym. Na stronie organizatora rajdu na ten moment brak jakichkolwiek informacji dotyczących całej sytuacji.

Z oficjalnej klasyfikacji wynika, że Straver nie ukończył 11. etapu rajdu Dakar 2020. 

Pochodzący z Holandii zawodnik nie był nowicjuszem - to był jego trzeci rajd w karierze. Mało tego w 2019 r. wygrał Dakar w kategorii Original by Motul. Również w tym roku Straver wystartował bez żadnego wsparcia. Po 10. etapie zajmował 4 miejsce w klasyfikacji generalnej swojej klasy. 

zobacz galerię

Zobacz również:
Od początku było wiadomo, że zawodnicy KTM-a nie odpuszczą. Toby Price wykorzystał błędy konkurentów i wygrał 1. etap Dakaru 2021. Maciek Giemza z ORLEN Team zaliczył mocny początek, ale druga część oesu byłą trudniejsza i ostatecznie do mety dojechał na 18. miejscu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA