Dakar 2020: koniec rajdu dla Adama Tomiczka

Potwierdziły się złe wiadomości - zawodnik ORLEN Team, Adam Tomiczek po wczorajszej wywrotce musiał wycofać się z dalszej jazdy w Dakarze 2020.

Dakar jest nazywany najniebezpieczniejszym rajdem świata - nie bez powodu. Wczorajszy etap okazał się ostatnim dla Adama Tomiczka z ORLEN Team.

Nasz zawodnik zaczął znakomicie. Na najtrudniejszym jak dotąd odcinku rajdu czuł się jak ryba w wodzie. Unikał błędów nawigacyjnych i nie odpuszczał gazu. Dzięki temu na początkowych way pointach pukał do pierwszej dziesiątki. Ostatnia część trasy 4 etapu była najtrudniejsza. Adam powiedział, że nie był w stanie zauważyć sporego głazu. Niestety mniej więcej 100 km przed metą wysadziło go z motocykla i zaliczył twarde lądowanie na plecach.

Mimo to nie zamierzał się poddawać - powoli się pozbierał i pojechał dalej. Mocno poobijany dotarł do mety na 37. pozycji!

Przeczytaj pełną relację z 4. etapu

W środę wieczorem zapowiadał, że jego dalszy start stoi pod znakiem zapytania. Badania i konsultacje medyczne pozwoliły ustalić, że oprócz tego, że jest mocno poobijany nic gorszego mu się nie stało. Jednak ogromny krwiak w połączeniu z bólem zmusiły go do rezygnacji z dalszego udziału w rajdzie.

Adam - dziękujemy i trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia! Jeszcze niejeden Dakar przed Tobą!

Przypomnijmy dokonania Adama Tomiczka w tegorocznej edycji rajdu Dakar. Zawodnik ORLEN Team pierwszy etap ukończył na 33. pozycji. A potem zaczął się rozkręcać - był 26 drugiego dnia, a swój najlepszy wynik w tegorocznym rajdzie osiągnął na 3 etapie - był 16. Dzięki czemu awansował na 24. miejsce w klasyfikacji generalnej i wydawało się, że teraz będzie tylko lepiej. Feralny czwarty etap ukończył na 37. pozycji. Jak widać Dakar jest bezlitosny.

Z rajdu odpadli również obaj fabryczni zawodnicy Yamahy - Adrien Van Beveren i Xavier de Soultrait oraz zwycięzca rajdu sprzed trzech lat Sam Sunderland z fabrycznego teamu KTM.  

zobacz galerię

Zobacz również:
Po 16 miesiącach przerwy od ścigania Rafał Sonik wraca na siedzenie quada i od razu wraca też na podium pucharu świata, zdobywając drugie miejsce w rajdzie Kazachstanu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA