Dakar 2020: tragedia na trasie 7. etapu

Dzień po przerwie, na trasie 7. etapu, rajdu Dakar 2020 rozegrała się tragedia. Zginął 40-letni motocyklista - Paulo Goncalves.

Dakar 2020 - Paulo Goncalves Hero Motorsports Team Rally

Dramat rozegrał się na 276 km odcinka specjalnego 7. etapu rajdu. O 10:08 organizator otrzymał powiadomienie (alarm) o zdarzeniu w tym rejonie. Niezwłocznie wysłano helikopter, który był na miejscu o 10:16.

Ratownicy znaleźli nieprzytomnego Paulo Goncalvesa i stwierdzili zatrzymanie akcji serca. Zawodnika zabrano do helikoptera i podejmując próby reanimacji zawieziono do szpitala  Layla Hospital. Niestety tam stwierdzono zgon.

Paulo Goncalves pochodził z Portugalii, miał 40 lat. Tegoroczny start w Dakarze był dla niego 13. Był liderem fabrycznego teamu Hero Motorsports Team Rally.

Goncalves zadebiutował w 2006 roku i cztery razy ukończył najtrudniejszy rajd świata w czołowej 10. W tym roku borykał się z awarią silnika swojego motocykla, ale dzielnie walczył dalej. Czwarty etap ukończył na 4. pozycji, a dzień przed przerwą dotarł do mety na 8. pozycji. W klasyfikacji generalnej po 6. etapie zajmował 46. miejsce.

W związku z tą stratą składamy szczere kondolencje najbliższym zawodnika - rodzinie i przyjaciołom. Rajdy terenowe straciły znakomitego zawodnika.

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Valentino Rossi ogłosił, że z końcem sezonu 2021 kończy karierę wyścigową i przechodzi na emeryturę. Za wcześnie czy za późno?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA