REKLAMA

Dakar 2021: Polacy mocni w prologu

Dobre wieści z prologu 43. edycji Rajdu Dakar. W prologu rozegranym w okolicach Dżuddy Kamil Wiśniewski na quadzie zajął trzecie miejsce, a wśród kierowców samochodów czwarty był Jakub Przygoński. Wśród motocyklistów Maciek Giemza był 12., a Adam Tomiczek 23.

Dakar 2021: ORLEN Team Orlen team

Krótki, bo liczący zaledwie 11 kilometrów prolog rozegrano na piaskach koło Dżuddy. Jego celem było ustalenie kolejności startu do pierwszego etapu, który odbędzie się już w niedzielę 3 stycznia.

Wśród motocyklistów najszybszy był ubiegłoroczny zwycięzca rajdu Dakar - Amerykanin Ricky Brabec (Honda). Dobrze spisali się zawodnicy ORLEN Teamu, a zwłaszcza Maciek Giemza, który był 12. Z kolei Adam Tomiczek uzyskał 23. czas. Konrad Dąbrowski - debiutant i najmłodszy zawodnik na tegorocznym Dakarze - był 40., a jego teamowy kolega Jacek Bartoszek - 95.

Zobacz pełne wyniki prologu rajdu Dakar 2021

Wśród quadów błysnął Kamil Wiśniewski z ORLEN Teamu, który uzyskał trzeci czas. Polak stracił cztery sekundy do najszybszego Alexandre'a Giroud (Francja/Yamaha) i jedną do Manuela Andujara. W czołówce uplasowali się również startujący w kategorii UTV Aron Domżała i Maciej Marton, zajmując w swojej kategorii trzecie miejsce, a w klasyfikacji łącznej z pojazdami prototypowymi - szóste. Niewiele do najlepszych stracili Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk (12. miejsce w klasyfikacji łącznej) oraz Marek Goczał i Rafał Marton (25.). 

W klasyfikacji samochodów najlepszy czas wykręcił Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota), a drugi - dosyć niespodziewanie - pochodzący z RPA Brian Baragwanath (Century Racing). Kuba Przygoński, jadący w tym roku Toyotą, stracił do nich 12 sekund i zajął 4. miejsce.

Prawdziwe ściganie rozpocznie się w niedzielę 3 stycznia na trasie 1. etapu z Dżuddy do Biszy. Zawodnicy będą musieli pokonać 622 km, z czego niecałą połowę (277 km) stanowi odcinek specjalny. 

zobacz galerię

Zobacz również:
Po raz pierwszy w formule Pucharu Polski Pit Bike, po raz pierwszy na torach całego kraju - zawody off-road na minimotocyklach zaczynają sezon w nowej randze. Pierwsza runda już 28 marca na torze w Głażewie!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA