Dakar 2021: dramat Maćka Giemzy

Maciek Giemza - najmłodszy zawodnik ORLEN Team - po wypadku na 22. kilometrze odcinka specjalnego 9. etapu rajdu Dakar 2021 musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

9. etap rajdu Dakar 2021 jest smutny dla polskich kibiców. Z dalszej rywalizacji odpadł dobrze sobie radzący Maciek Giemza. W wyniku upadku praktycznie na samym początku odcinka specjalnego (22. kilometr, jeszcze przed pierwszym way pointem) Polak zerwał więzadła w lewym barku, złamaniu uległy również kości jego prawej stopy. Z powodu urazu zawodnik ORLEN Team musiał wycofać się z rywalizacji w dalszej części rajdu.

Maciek Giemza ukończył odcinek maratoński z bólem nadgarstka, ale bez większych przygód. 8. etap rajdu pochodzący z Kielc zawodnik ukończył na 16. pozycji. A w klasyfikacji generalnej awansował o 2 oczka na 17. miejsce.

Dzisiejsze wydarzenia oznaczają, że ORLEN Team, czyli największy polski zespół na Dakarze 2021 stracił obu motocyklistów. Przypomnijmy, że kilka dni temu w wyniku upadku na trasie 5. etapu i urazu kręgosłupa z rywalizacji wycofał się Adam Tomiczek.

Komentarz:

Dla wszystkich kibiców w Polsce to bardzo smutny dzień. Maciek, w imieniu wszystkich fanów Dakaru, dziękujemy Ci za wysiłek, walkę ze sobą i z bólem nadgarstka oraz pokazanie bardzo dobrego tempa. Mamy nadzieję, że szybko odbudujesz swoje zdrowie i wrócisz silniejszy za rok!

 

Zobacz również: