Dakar 2021: pech Adama Tomiczka

Adam Tomiczek na trasie 5. etapu rajdu Dakar doznał urazu kręgosłupa, a mimo to dotarł do mety! Niestety kontuzja okazał się na tyle poważna, że wykluczyła go z dalszej rywalizacji.

Adam Tomiczek z ORLEN Team na linii mety 5. etapu zameldował się z 31. czasem. Zawodnik największego polskiego zespołu miał pecha.
Doznał urazu kompresyjnego na jednej z wydm, co skutkowało bardzo dotkliwym bólem pleców i miednicy. Pomimo bólu Adam Tomiczek ukończył etap.

Po przekroczeniu linii mety zawodnik od razu trafił do lekarza. Po wykonaniu prześwietlenia i badania USG zawodnik ORLEN Team został przetransportowany do pobliskiego szpitala w celu przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań.

Na swoim profilu facebookowym Adam Tomiczek napisał, że w wyniku urazu nie może kontrolować prawej nogi i z tego powodu musi zrezygnować z dalszej jazdy.

Komentarz:

Adam, w imieniu wszystkich kibiców dziękujemy Ci za trud włożony w przygotowania i za występ na najtrudniejszym rajdzie świata. Szybko wracaj do zdrowia!

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Sezon 2020 w MotoGP był intensywny, pełen niepewności i zwrotów akcji. Sezon 2021 zapowiada się równie ciekawie. Już w niedzielę wyścigi pierwszej rundy wystartują na torze w Katarze.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA