Dakar 2021: śmierć motocyklisty

Pomimo wprowadzenia szeregu zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa zawodników również 43. edycja Dakaru pochłonęła ofiarę śmiertelną - zginął Pierre Cherpin.

Dakar 2021: nie żyje Pierre Cherpin ASO Dakar

Na trasie 7. etapu wypadkowi uległ Pierre Cherpin - francuski motocyklista startujący w najbardziej hardkorowej kategorii zawodników jadących bez wsparcia - Original by Motul (niegdyś malle moto).

Tragiczny w skutkach upadek Cherpina nastąpił na 178. kilometrze odcinka specjalnego 7. etapu rajdu Dakar 2021. Zespół medyczny natychmiast wysłany helikopterem znalazł nieprzytomnego zawodnika i zabrał go do szpitala w Sakaka, gdzie okazało się, że Francuz doznał poważnego urazu głowy.

Po pilnej operacji neurochirurgicznej lekarze utrzymywali go w stanie śpiączki farmakologicznej. Ze względu na ustabilizowanie jego stanu w ciągu ostatnich kilku dni przetransportowano go drogą lotniczą do szpitala w Dżuddzie, skąd miał zostać przewieziony do szpitala w Lille we Francji. Niestety Pierre Cherpin zmarł na pokładzie samolotu medycznego w czasie przelotu z Dżuddy do Francji. Ś
mierć nastąpiła po 5 dniach od wypadku.

Rajd Dakar jest ekstremalnie wyczerpujący i ekstremalnie niebezpieczny. Rok temu na trasie rajdu zginęło dwóch motocyklistów: Paulo Goncalves oraz Edwin Straver.

Jestem amatorem, nie jadę, aby wygrać czy stanąć na podium, ale by przeżyć przygodę, odkryć krajobrazy, których inaczej nie mógłbym zobaczyć - Pierre Cherpin

To był czwarty Dakar w karierze Cherpina. Biznesman i fan żeglarstwa zadebiutował w 2009 roku na pierwszym Dakarze rozegranym w Ameryce Południowej. Od początku startował w bardzo wymagającej kategorii malle moto. Na dakarową trasę wrócił w 2012 roku, a po raz trzeci wystartował w 2015 roku, ale po awarii silnika musiał się wycofać. Kolejny raz z pustynią postanowił zmierzyć się w 2021 roku, tradycyjnie już w tej samej kategorii, zwanej teraz Original by Motul. Na metę 6. etapu dotarł na 77. miejscu.

W imieniu całej redakcji "Motocykla" rodzinie, przyjaciołom i najbliższym Pierre'a Cherpina składam wyrazy ubolewania.

Dakar 2021: nie żyje Pierre CherpinDPPI F.Gooden

Zobacz również:
Tor wyścigowy w Brnie może zostać sprzedany – informacja tej treści pojawiła się w kilku branżowych mediach. Przedstawiciele Autodromu Brno zaprzeczają takim informacjom, jednak sytuacja obiektu jest niewesoła – Stowarzyszenie na rzecz MotoGP, organizator najważniejszej imprezy w Brnie, ogłosił upadłość.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA