Dakar 2022: samochód uderzył w motocyklistę

Gdy stawka jest wysoka sportowcom czasem puszczają nerwy, ale sceny rodem z gry "Grand Theft Auto" na rajdzie Dakar to już przesada. W niedzielę na trasie rajdu Dakar jadący Toyotą Giniel de Villiers potrącił stojącego motocyklistę, po czym pojechał dalej.

Dakar 2022 - Giniel de Villiers A.S.O. J.Delfosse DPPI

Gdy stawka jest wysoka sportowcom czasem puszczają nerwy, ale sceny rodem z gry "Grand Theft Auto" na rajdzie Dakar to już przesada. Przykładem jest tu zachowanie południowo-afrykańskiej załogi zespołu Toyota Gazoo Racing.

W niedzielę na trasie rajdu Dakar doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na wąskiej sekcji odcinka specjalnego zawodnicy jadąc po miękkim piasku musieli dodatkowo lawirować pomiędzy sporymi głazami - w takich warunkach wywrócił się jeden z motocyklistów. Podniósł on swojego KTM-a i próbował jechać dalej, ale w tym momencie - na stojącego jeszcze zawodnika z tyłu najechał samochód.

Motocyklista - Cesar Zumaran - ponownie się przewrócił wprost pod koła samochodu prowadzonego przez jednego z faworytów imprezy, Giniela de Villiersa, który - na szczęście - na moment się zatrzymał. Motocyklista wstał i chwiejnym krokiem odszedł na bok machając ręką i dając tym samym znać kierowcy, że może jechać. Następnie motocyklista jeszcze raz upadł, a zbudowana w RPA Toyota GR DKR Hilux T1+ popędziła dalej.


Na szczęście pochodzącemu z Chile motocykliście nic się nie stało - jedzie dalej i po 2. etapie rajdu zajmuje 103. miejsce w klasyfikacji generalnej. A załoga Giniel de Villiers/Dennis Murphy otrzymała 5-minutową karę za naruszenie artykułu 48.5 Regulaminu Sportowego Rajdów Terenowych FIA (CCRSR), ponieważ nie zatrzymała się na miejscu wypadku, aby sprawdzić, co u poszkodowanego motocyklisty. Kara będzie obowiązywać od wtorku rano.

Jechałem powoli i zobaczyłem jeźdźca stojącego po lewej stronie. Ponieważ w piasku był kamień, zostałem popchnięty w kierunku jeźdźca i uderzyłem [go], więc upadł - tłumaczył się de Villiers. Kiedy motocyklista wstał i machał ręką, był to dla mnie sygnał, że wszystko z nim w porządku. Minąłem motocykl i nie chciałem się ponownie zatrzymywać, bo było bardzo piaszczysto i bałem się, że utknę.

Zobacz również: Petrux wycofuje się z rajdu Dakar 2022

Dakar 2022 - Giniel de VilliersA.S.O.
Zobacz również:
REKLAMA