Dakar - etap 8

Wczorajszy 8 etap rajdu Dakar prowadził z Antofagasty do Copiapo. Polscy motocykliści mogą zaliczyć go do całkiem udanych, tak samo jak quadowiec Łukasz Łaskawiec. Tego samego jednak nie może powiedzieć Krzysztof Hołowczyc.

Motocykliści Orlen Teamu znów nieco pogubili się na trasie 509 kilometrowego odcinka, jednak mimo kłopotów i miejsc 17 (Czachor) i 24 (Dąbrowski) awansowali nieco w generalce. Jacek Czachor jest teraz 14, a Marek Dąbrowski 16. Do pierwszego zarówno na tym etapie jak i w generalce Marca Comy tracą jednak odpowiednio 3 godziny i 51 minut, oraz 4 godziny i 15 minut. Drugi jest Cyril Despres, a trzeci Francisco Lopez Contardo.

Znów świetnie pojechał Łukasz Łaskawiec i zajął 3 miejsce na tym etapie. Dzięki rewelacyjnym wynikom w ostatnich dwóch etapach Łaskawiec jest 6 w klasyfikacji generalnej.

Tyle szczęścia nie miał Krzysztof Hołowczyc który przez awarię elektryki i układu hamulcowego stracił ponad godzinę na naprawy i zajął dopiero 11 miejsce. Przez taki wynik spadł na 6 pozycję. Carlos Sainz nie jest juz liderem. Na tym odcinku wyprzedził go Nasser Al-Attiyah. Dziś odcinek dookoła Copiapo.

orlen team dakar 2.jpg
Zobacz również:
REKLAMA