Dakar: jak wygląda rajdowy biwak?

Na co dzień dakarowych zawodników i ich pojazdy możemy obserwować w czasie walki na trasie. A co się dzieje po przekroczeniu linii mety każdego etapu? Kuba Przygoński zdradza jak wygląda dakarowy biwak. 

Dakar 2021: ORLEN Team Orlen Team
  1. Dakarowy biwak to miejsce zlokalizowane pomiędzy metą jednego odcinka, a startem kolejnego. Zawodnicy tu odpoczywają, jedzą i śpią, a także serwisują swoje pojazdy po całodniowym ściganiu. 

Zobacz również wyniki i klasyfikacje motocykli na Dakarze 2021

Teren przypomina miasteczko, które nigdy nie zasypia! Nocuje tu i pracuje nawet ok. 3000 ludzi. Jest tu stołówka, szpital oraz lądowisko dla helikopterów. Kuba Przygoński - lider ORLEN Team - zaprasza na wycieczkę. Odwiedza swoich teamowych kolegów: motocyklistę Maćka Giemzę oraz quadowca Kamil Wiśniewskiego.

Przy okazji zawodnicy zdradzają kilka patentów ułatwiających serwis pojazdu na środku pustyni, który często umożliwia ukończenie odcinka specjalnego i dalszy udział w rajdzie.

Kuba Przygoński zdradza jak wygląda dakarowy biwak:

Zobacz również:
Tor wyścigowy w Brnie może zostać sprzedany – informacja tej treści pojawiła się w kilku branżowych mediach. Przedstawiciele Autodromu Brno zaprzeczają takim informacjom, jednak sytuacja obiektu jest niewesoła – Stowarzyszenie na rzecz MotoGP, organizator najważniejszej imprezy w Brnie, ogłosił upadłość.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA