Dakar na Verva Street Racing

Już w najbliższy weekend, czyli 24 i 25 sierpnia, miejska plaża w Gdyni zamieni się w pustynny tor odwzorowujący warunki panujące podczas najtrudniejszego rajdu świata – Dakaru. Nie zabraknie piaszczystych wydm oraz rywalizacji rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówek.

Już w najbliższy weekend Gdynia zamieni się w prawdziwy raj dla fanów motoryzacji. Na VERVA Street Racing można będzie zobaczyć wielu znanych zawodników na trzech dedykowanych torach. Jedną z atrakcji będzie transformacja miejskiej plaży w dakarowy odcinek specjalny. Tutaj zobaczymy światowej sławy kierowców prezentujących swoje umiejętności w jeździe po piachu i wydmach.

Na trasie nie zabraknie też motocyklistów. Adam Tomiczek i Maciej Giemza z ORLEN Team na swoich dakarowych maszynach zaprezentują publiczności, jak radzą sobie w tych trudnych warunkach. Na trasie pojawią się też młodzi reprezentanci polskiego motocrossu.

Niezmiernie cieszy nas, że podczas tegorocznej VERVA Street Racing będziemy mogli pokazać swoje umiejętności na piachu. Rozgrzejemy gdyńską plażę do czerwoności, wyciskając z naszych pojazdów wszystko, co się da – mówi Maciej Giemza z ORLEN Team.

Na torze pojawi się wiele znanych gwiazd motorsportu. Wśród nich nie zabraknie zdobywcy 1. miejsca w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych 2018 r. i 4. miejsca w Rajdzie Dakar 2019 – Jakuba Przygońskiego z ORLEN Team, który zasiądzie za kierownicą MINI JCW RALLY, Miroslava Zapletala za sterami HUMMERA H3 EVO, Michała Małuszyńskiego w BMW X3 czy Pawła Molgo w Fordzie F150.

Cieszę się, że będę mógł pokazać przed szeroką publicznością technikę jazdy cross-country. Zwykle na Dakarze dzieli nas duża odległość od kibiców, a podczas VERVA Street Racing będziemy naprawdę blisko publiczności – obiecuje Kuba Przygoński.

Na piaszczystej arenie zagoszczą też zagraniczne gwiazdy. Swój udział potwierdził m.in. Martin Prokop – wielokrotny uczestnik rajdu Dakar, który gdyńskie przeszkody będzie pokonywał w Fordzie Raptorze.

Miejska plaża będzie też wyzwaniem dla kierowców pojazdów typu buggy. Te niezwykłe maszyny budowane są na bazie fabrycznych pojazdów, za to są lżejsze, dzięki czemu sprawniej i szybciej poruszają się w trudnych warunkach. Za kierownicami buggy swoje umiejętności pokażą m.in.: Tomasz Białkowski, Dariusz Baśkiewicz i Łukasz Kwaśniewski.

W zlokalizowanym przy torze rajdowym padoku będzie można podziwiać z bliska wyczynowe pojazdy, nie tylko te, które będą uczestniczyć w pokazach.

Na gdyńskiej plaży powstanie także strefa rodzinna, w której najmłodsi będą mogli m.in. zbudować makietę samochodu czy pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. W sąsiedztwie strefy będzie można też zrelaksować się przy pysznej kawie ze Stop Cafe.

W strefie rodzinnej pojawią się także symulatory, w których będzie można sprawdzić co dzieje się podczas dachowania czy zderzenia. Bezpieczeństwo na drodze to dla nas priorytet, dlatego między innymi przy okazji VERVA Street Racing staramy się przypominać o nim kierowcom – wyjaśnia Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

Wieczorem gdyńska plaża zamieni się w scenę koncertową, na której wystąpią gwiazdy polskiej estrady: Lipali, The Cassino, Luxtorpeda, Sylwia Grzeszczak, Daria Zawiałow czy C-Bool.

VERVA Street Racing już 24 i 25 sierpnia w Gdyni! Wstęp wolny.

zobacz galerię

Zobacz również:
Harley-Davidson potwierdza że tegoroczne European Bike Week nad jeziorem Faak odbędzie się zgodnie z planem w dniach 7-12 września. Wybieracie się? Oto co powinniście wiedzieć.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA