Dakarowy quad Sonika dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Na piękny gest zdobył sie Rafał Sonik, który niebawem już po raz dziewiąty przemierzał będzie bezdroża Ameryki Południowej. Dzień po zakończeniu rajdowych zmagań w Argentyny, w Polsce odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym zlicytowany zostanie przekazany przez zawodnika quad z 2009 roku, na którym rozpoczął swoja przygodę z rajdem Dakar.

Już niebawem Rafał Sonik po raz dziewiąty zmierzy się bezdrożami Ameryki Południowej i po raz kolejny wieźć będzie na kasku serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dokładnie jeden dzień po zakończeniu zmagań w stolicy Argentyny, odbędzie się w Polsce 25. finał tej słynnej na cały świat akcji charytatywnej. Z tej właśnie okazji, Sonik postanowił przekazać na licytację swoją pamiątkowa maszynę, quada z 2009 roku, na którym rozpoczął walkę o laury Dakaru.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ze mną zawsze podczas Dakaru, ale również w rajdach Pucharu Świata. Wiozę ją na kasku i wspieram całym sercem na odległość. Organizujemy zbiórki pieniędzy na biwaku i przekazujemy na licytacje różne sportowe pamiątki. Tym razem chciałem, by było to coś wyjątkowego. Wybrałem quad, który zapoczątkował moją drogę na szczyt w najtrudniejszym rajdzie świata. Dlatego jest zupełnie wyjątkowy – mówił Sonik.

Quad to Yamaha Raptor 700, gruntownie przebudowany przez zespół serwisowy Rafała. Ma wzmocnioną ramę, zamontowany panel nawigacyjny, założone dodatkowe zbiorniki palia oraz wymienioną całą elektrykę. Poza seryjnym silnikiem ulepszeniom poddano niemal każdy element. Dzięki temu quad osiąga prędkość do nawet 150 km/h.

Raptor z 2009 roku został wystawiony na aukcji internetowej, która potrwa do 17 stycznia.

Pieniądze zebrane podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Zobacz również:
REKLAMA