Daniel Blin w Mistrzostwach Włoch

16-letni Daniel Blin w ubiegłym roku zdobył Puchar Europy SSP300. W tym roku chce spróbować swoich sił w Mistrzostwach Włoch, ale potrzebuje pomocy.

Daniel Blin, Yamaha, SSP 300, Supersport 300, wyścigi, zawody, mistrzostwa Yamaha Motor Polska
  • W zeszłym sezonie Blin stanął na podium Pucharu Polski i Pucharu Europy (SSP300), pokonując starszych od siebie i bardziej doświadczonych zawodników. Oprócz tego może pochwalić się startem w Mistrzostwach Niemiec IDM SSP300. Wziął również udział w kwalifikacjach do prestiżowej serii Red Bull Rookies MotoGP Cup. Przeszedł tam trzy etapy, a do startu w głównej rundzie zabrakło mu naprawdę niewiele.

Daniel ma jednak wilczy apetyt, więc nie planuje zaprzestać startów. W sezonie 2018 młody zawodnik ma zamiar wziąć udział w mistrzostwach Włoch CIV (Campionato Italiano Velocità). To bardzo trudne zawody, uznawane za przedsionek do World Supersport 300. Seria włoskich wyścigów liczy 7 rund, a każda z nich odbywa się na innym torze. W klasie SSP 300 bierze udział około 40-stu zawodników. Tory na których odbywają się zawody są znane z mistrzostw świata (Mugello, Misano, Imola, Vallelunga).

Daniel Blin, Yamaha, SSP 300, Supersport 300, wyścigi, zawody, mistrzostwaYamaha Motor Polska


Starty młodego zawodnika będzie wspierać Yamaha Motor Polska oraz team wyścigowy Terra e Moto. Do podpisania umowy z włoską ekipą, potrzebne jest jednak zgromadzenie pełnego budżetu. Danielowi brakuje 130 tysięcy złotych, więc zorganizował zbiórkę pieniędzy na Wspieram.to. Chcesz pomóc? Wbijaj na stronę: www.wspieram.to/blinek. Spiesz się - zbiórka trwa tylko do jutra! 


Ubiegłoroczny debiut w wyścigach motocyklowych był dla mnie spełnieniem marzeń –
mówi Daniel Blin - Aby spełnić resztę marzeń i trafić do mistrzostw świata muszę zrobić kolejny krok - zmierzyć się z europejską czołówką w mistrzostwach Włoch. To niesamowicie mocna seria, która otwiera drzwi do mistrzostw świata, dlatego to najlepszy kierunek na nadchodzący sezon. Aby udało się zrealizować moje marzenia, muszę poprosić o pomoc polskich fanów.

Więcej na temat Daniela znajdziesz na jego fb: www.facebook.com/blineQ222/ oraz na instagramie www.instagram.com/blineq222/.

Zobacz również:
REKLAMA