Daniel Bukowski i Andy Meklau mistrzami Alpe Adria 2013!

Polski zawodnik Suzuki GRANDys duo po pasjonującym wyścigu wygrał wyścig i potwierdził swoją dominację w tym sezonie. Po sobotnim sukcesie Daniel nie musiał już startować w niedzielnym wyścigu więc wrócił do Polski by przygotować się do mistrzostw Europy w Albacete.

Suzuki GRANDys duo
Grandys DUO, wyścigi, Alpe Adria,

Godzinę po Danielu tytuł w klasie Superbike przypieczętował Andy Meklau. Lider zespołu Suzuki GRANDys duo finiszował w sobotnim wyścigu na drugim miejscu, ale dwadzieścia punktów wystarczyło do mistrzostwa. Czwarte miejsce zajął Marko Jerman, który nadal odczuwa skutki kontuzji z Poznania.

nie lubię wyścigów gdzie muszę myśleć nie tylko o wygranej, ale głównie o punktach do klasyfikacji generalnej. Na torze poczułem, że mogę wygrać wyścig i wykorzystałem szansę... - Daniel Bukowski o zwycięstwie w Alpe Adria

Ostatni dzień finałowej rundy Alpe Adria na Slovakiaring był równie udany dla zespołu Suzuki GRANDys duo. W jedynym wyścigu w którym w niedzielę startowali nasi zawodnicy było starcie w klasie Superbike. Andy Meklau wygrał te zawody, a Marko Jerman zjechał do boksów. Mimo, że Marko nie zdobył dodatkowych punktów został Mistrzem Słowenii w klasach Superbike i Superstock 1000. Andy kolejnym zwycięstwem przypieczętował mistrzostwo Austrii klasy Superbike.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:
Bardzo się cieszę, że ten weekend ułożył się zgodnie z naszym planem. Zdobyliśmy w sumie pięć tytułów i potwierdziliśmy naszą siłę i możliwości. Duży udział w tym sukcesie miały opony Dunlop i zaangażowanie Sala Khana, który pomagał nam na każdym kroku. Dziękuję całemu zespołowi za zaangażowanie i wspaniałe emocje.
Daniel Bukowski, Mistrz Alpe Adria Superstock 600 2013:
Przed sobotnim wyścigiem bardzo się denerwowałem, nie lubię wyścigów gdzie muszę myśleć nie tylko o wygranej, ale głównie o punktach do klasyfikacji generalnej. Na torze poczułem, że mogę wygrać wyścig i wykorzystałem szansę. Dziękuję całemu zespołowi za wspaniały sezon i już nie mogę doczekać się mistrzostw Europy w Albacete.
Andy Meklau, Mistrz Austrii i Alpe Adria Superbike:
To był wspaniały weekend dla mnie, który zakończył się dwoma tytułami. W sobotę wygrałem Alpe Adria, w niedzielę mistrzostwa Austrii. Wygrana w niedzielę nie przyszła łatwo, Jan Halbich był bardzo szybki i walczyliśmy do ostatniego zakrętu. Chciałbym podziękować wszystkim w zespole Suzuki GRANDys duo, Jackowi i firmie Dunlop, która dostarczała dla mnie wspaniałe opony. Jestem naprawdę szczęśliwy z rezultatów jakie osiągnęliśmy w tym sezonie.
Marko Jerman, Mistrz Słowenii Superbike i Superstock 1000:
Ten weekend nie był perfekcyjny dla mnie, ponieważ nadal odczuwam skutki kontuzji z Poznania. W połowie pierwszego wyścigu kontuzja dokuczała już dość znacznie i skończyłem te zawody na czwartym miejscu. W drugim wyścigu zjechałem do boksów. Początek sezonu był dla mnie doskonały, ale po kontuzji trzecie miejsce w Alpe Adria było najlepszym jakie mogłem osiągnąć.

Wyniki Slovakiaring sobota:

Superstock 600:

1 Daniel Bukowski
2 Jiri Klejch
3 Adrian Gyutai
4 Jakub Jantulik
5 Attila Magda
Superbike:
1 Jan Halbich
2 Andy Meklau
3 Janos Prosenik
4 Marko Jerman
5 Berto Camlek

Klasyfikacja generalna Alpe Adria:

Superstock 600:

1 Daniel Bukowski 167 pkt
2 Adrian Gyutai 118
3 Janos Chrobak 104
4 Luca Tommasini 81
5 Luka Decko 78

Superbike:

1 Andy Meklau 189
2 Jan Halbich 160
3 Marko Jerman 154
4 Irek Sikora 125
5 Berto Camlek 110

 
Wyniki niedziela:

Superbike:

1 Andy Meklau
2 Jan Halbich
3 Janez Prosenik
4 Berto Camlek
DNF Marko Jerman
Punktacja Alpe Adria 2013

Superstock 600:

1 Daniel Bukowski 167 pkt
2 Adrian Gyutari 136
3 Janos Chrobak 104
4 Jiri Kleich 98
5 Luca Tommasini 90

Superbike:

1 Andy Meklau 215 pkt
2 Jan Halbich 181
3 Marko Jerman 154
4 Irek Sikora 136
5 Berto Camlek 123

Zobacz również:
REKLAMA