Dbaj o motocykl, poznaj preparaty BMW Motorrad Care

Dbałość o wygląd maszyny to jeden z elementów motocyklowej pasji. W końcu wygląd pojazdu wiele mówi o jej posiadaczu. Za sprawą preparatów BMW Motorrad Care Products, czyszczenie i pielęgnacja jednośladu to prawdziwa przyjemność.

Nie samą jazdą i przygodami żyje motocyklista. Czasem trzeba zatroszczyć się o maszynę, co samo w sobie też jest fajnym zajęciem - o ile ma się do tego odpowiednie preparaty. Jakos mnie nie dziwi, że ludzie z BMW Motorrad pomyśleli i o tym i do dyspozycji motocyklistów oddali paletę preparatów czyszczących i pielęgnacyjnych BMW Motorrad Care Products

W jej skład  wchodzą: środki do mycia łańcucha, czyszczenia kół, usuwania owadów, pielęgnacji siodła, pielęgnacji plastików i elementów metalowych, przydatna w trasie ściereczka do mycia kasku, a nawet żel pod prysznic, który nie tylko zadba o ciało właściciela, ale i nadaje się także do mycia motocykla.

Wszystkie zastosowane w preparatach receptury są unikalne i opracowane specjalnie dla BMW, a serię BMW Motorrad Care Products łatwo rozpoznać po eleganckich, stosownych dla produktów klasy premium, czarnych opakowaniach z grafikami właściwymi dla każdego z preparatów.

A oto i one:

Środek do pielęgnacji powierzchni lśniących. Chroni przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i konserwuje wszystkie elementy chromowane, lakierowane oraz plastiki. Odświeża kolory, usuwa zmatowienia i drobne zadrapania, czyści. Zawiera wysokiej jakości naturalny wosk. Dostępny w pojemnikach o pojemności 250 ml.

Środek do konserwacji siodełek, czyści i pielęgnuje kanapy z gładkiej sztucznej skóry. Szybko i efektywnie usuwa pył i brud, chroni przed utratą elastyczności materiału, odświeża kolor siedzenia i sprawia, że jeździec nie ślizga się na kanapie. Opakowanie ma pojemność 50 ml.

 

Preparat do czyszczenia i pielęgnacji elementów z aluminium, nierdzewnej stali, mosiądzu, oraz powierzchni chromowanych i niklowanych. Szybko i gruntownie usuwa korozję, smołę, tlenki metali i inne zabrudzenia. Nadaje powierzchniom połysk, chroni przed dalszą korozją. Dostępny w opakowaniu 75 ml.

Żel do czyszczenia obręczy. Usuwa typowe zabrudzenia takie jak pył z klocków hamulcowych i kurz. Właściwy do obręczy stalowych i aluminiowych. Za sprawą zmiany koloru informuje o skuteczności czyszczenia. Nie zawiera kwasów. Butelka z dozownikiem 500 ml.

 

Preparat do usuwania owadów. Bez problemu usuwa uporczywe resztki owadów oraz ptasie odchody. Jest nieszkodliwy dla elementów motocykla, szyb i plastików za wyjątkiem powierzchni pokrytych matowym lakierem. Pojemnik z dozownikiem o pojemności 500 ml

Niezastąpiona w trasie ściereczka do czyszczenia wizjera i kasku. Usuwa brud i martwe robale, poprawia widoczność, nadaje się także do czyszczenia szyb i deflektorów. W opakowaniu znajdują się dwie ściereczki: mokra i sucha.

 

Bardzo skuteczny, specjalny spray do czyszczenia łańcucha. Szybko i sprawnie usuwa bród zarówno z łańcucha jak i z zębatek. Odpowiedni do łańcuchów typu O, X i Z-ring. Pojemność puszki 300 ml. Żel pod prysznic Body+Bike, to chyba pierwszy na świecie kosmetyk przeznaczony jednocześnie  dla motocyklisty i jego motocykla. Delikatnie myje i pielęgnuje skórę, ma przyjemny zapach (jest przetestowany dermatologicznie), a co najlepsze - nadaje się też do mycia motocykla. Świetny prezent dla prawdziwego fana BMW. Pojemnik 250 ml.