Debiut Polaków w serii European Talent Cup

Milan Pawelec i Mateusz Pasiuk ukończyli oba wyścigi pierwszej rundy serii European Talent Cup, na torze w portugalskim Estoril debiutując w cyklu European Talent Cup uważanym za przedsionek motocyklowych mistrzostw świata.

Seria European Talent Cup w sezonie 2020 składa się z jedenastu wyścigów podzielonych na pięć weekendów wyścigowych, choć dwa pierwsze będą miały nietypowy przebieg.

Pierwsza runda sezonu Eurpean Talent Cup została rozegrana we wtorek 7 lipca na portugalskim torze Estoril. Młodzi zawodnicy rozpoczęli sezon od dwóch wyścigów. Wśród 42 zawodników z 13 krajów z całego świata znalazło się trzech Polaków z Wójcik Racing Junior Team, a konkretnie 13-letni Milan Pawelec i Mateusz Pasiuk oraz 14-letni Oleg Pawelec

Poniedziałkowe kwalifikacje ustaliły kolejność startu do wyścigu 38 zawodników z najlepszymi czasami. Niestety, przez sito kwalifikacji nie przebił się jeden z naszych - Oleg Pawelec. Do tego by stanąć na starcie wyścigu 14-latkowi zaledwie jednej sekundy.

Tymczasem 13-letni Milan Pawelec i Mateusz Pasiuk finiszowali odpowiednio na 22. i 25. pozycji w pierwszym wyścigu oraz na 28. i 31. miejscu w wyścigu nr dwa.

Zobacz również: Polak w czołówce Mistrzostw Europy Moto2

Kolejna runda European Talent Show odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (tj. 13 lipca) na innym portugalskim torze w Portimao. Zmagania będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube serii FIM CEV Repsol.

Ekipa Wójcik Racing Junior Team jest na etapie intensywnych przygotowań. Zarówno zawodnicy, jak i członkowie teamu przeszli chrzest bojowy i wyciągnęli pierwsze wnioski. Teraz pozostaje im dalsza praca, a nam - kibicom - wsparcie jedynych w stawce polskich zawodników.

Poprzedni sezon (2019) przyzwyczaił naszych juniorów do walki o zwycięstwa, ale wiedzieliśmy, że tegoroczne starty to dla nas zupełnie nowy rozdział - mówi manager zespołu Tomasz Pawelec.

Rywalizacja w ETC to debiut na tak wysokim poziomie nie tylko dla zawodników, ale i dla całego naszego zespołu, dlatego priorytetem jest nauka, bez presji walki o wynik. Mimo wszystko byliśmy bardzo ciekawi gdzie znajdziemy się względem 38 innych, najszybszych młodych zawodników z całego świata. W przeciwieństwie do wielu z nich nie mieliśmy w ostatnich miesiącach okazji do treningów na tzw. „dużych" torach, dlatego wiedzieliśmy, jak ogromne czeka nas wyzwanie. Cieszymy się, że Milan i Mateusz ukończyli oba wyścigi i zebrali bezcenne dla nich i dla nas doświadczenie. Wiemy, gdzie możemy się jeszcze poprawić, ale zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze są teraz kilometry, dlatego jedziemy do Portimao nawijać na koła kolejne okrążenia i kontynuować naukę. Szkoda, że Olegowi zabrakło tak niewiele do zakwalifikowania się do wyścigów, ale za kilka dni cała trójka będzie miała kolejną szansę. - dodał manager Wójcik Racing Junior Team.

Zobacz również Ducati Panigale V4 S i tor Fomruły 1 w Bahrajnie - co z tego wynikło?

European Talent Cup - kalendarz wyścigów 2020

  • 7 lipiec - Circuito do Estoril
  • 13 lipiec - Autódromo Internacional Algarve - Portimao
  • 29-30 sierpień - Circuito de Jerez - Ángel Nieto
  • 3-4 październik - MotorLand Aragón
  • 31 październik - 1 listopad - Circuit Ricardo Tormo

zobacz galerię

Zobacz również:
Valentino Rossi ogłosił, że z końcem sezonu 2021 kończy karierę wyścigową i przechodzi na emeryturę. Za wcześnie czy za późno?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA